MOU NATO:n isäntämaasopimus

Suomen tasavallan presidentti Sauli Niinistö teki maanpetoksen v. 2015 mou-isäntämaasopimuksellaan, varatuomarina hän tiesi, mitä teki ja jota Sipilä hallituksineen tuki pakkolaeillansa, samaten Marin.
11134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuskin kuitenkaan.

Äänestä

Tanja on kaunis.

Äänestä

Ei tehnyt.

Äänestä

Väärä huomio.

Äänestä

Ei aiheuta toimenpiteitä.

Äänestä
  • Laillisuus on kunnossa.

    Äänestä

Höpö puhetta.

Äänestä

Vailla asiapohjaa.

Äänestä

Tuskin teki.

Äänestä

Hou hou

Äänestä

Sale sallii vieraan vallan tukikohtia Suomen maaperälle. Hyvästi itsenäinen Suomi. Hyvästi niinstö.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomen tasavallan presidentti Sauli Niinistö teki maanpetoksen v. 2015 mou-isäntämaasopimuksellaan, varatuomarina hän tiesi, mitä teki ja jota Sipilä hallituksineen tuki pakkolaeillansa, samaten Marin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu