murhaajat!
USA:n sotahullut verikoirineen massapommittivat, raiskasivat ja teurastivat siviiliväestöä 20:n vuoden ajan.
Kuka heidät tähän oikeutti?
Nyt valta on kansalla ja hyvä niin.
Yksi asia on tässä hyvä jutska. USA kasvatti oopiumunikkopeltojen pinta- alan 20- kertaiseksi sitten vuoden 2001.
Näistä tulee klansalle parempi tulonlähde kuin konsanaan vasta löydetyistä massiivisista öljyesiintymistä.
Afganistanin urhea kansa ajoi pois maastaan imperialistiset ryöstäjät ja
2
115
Vastaukset 2
Olen tuumaillut Suomen miehitystä vastaavasti.
Miltä tuntuisi kun jokaisessa kadunkulmassa olisi vieraan maan sotilaita kysymässä papereitasi ja penkomassa perunakärryjäsi.
Välillä ampua pamauttelevat paksuna olevia ämmiä hengiltä kun luulevat että sillä on mahassaan pommi.
Välillä nuo maamme auttajat sitten pommittaisivat jonkun kylän kakaroineen maan tasalle koska siellä on nähty partaäijä ja sillä ehkä rynkky.
Tällä tavalla nuo miehittäjät sitten auttaisivat maatamme kohti vapautta ja demokatiaa.....- Anonyymi
Aloittajalla on taito ajatella myös tavallisen kansan kannalta. Valtamediamme toistaa orjallisesti jostain talibaneista. Mitä vittua, nehän edustavat koko kansaa.
Olen sitä mieltä että itsenäisten valtioiden olisi annettava olla eikä sinne pidä rynnätä sotavoimin. Hyökkääjä on aina väärässä ja häviää sotansa AINA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️541074Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?171029- 82851
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80769Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21747Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k205634- 59631
- 105617
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet200605- 95568
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html260492Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.102488Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73461- 39434
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42413- 47400
- 5398
- 30397
Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9143385- 29358