Miksi persut on mieltyneet Venäjän tukemiseen ? Mitä persut saavat siitä vastineeksi ?

Anonyymi

Miksi persut ovat EU:n ja Suomen vastaisessa ryhmässä Brysselissä ja äänestävät
Venäjän puolta. Esimerkkinä Krimin miehityksen jälkeen persut äänestivät
EU:n Venäjäboikotteja vastaan. Samoin persut ovat Venäjän puolella Ukrainaa
vastaan. Miksi Venäjän puolella oleminen EU:ta (siis Suomeakin) vastaan on tärkeää persuille ?

17

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rupla puhuu?

    • Anonyymi

      Höpön löpöä pukkaa ap.
      Suomelle parasta olisi jollei pakotteita Venäjälle olisi, silloin kauppa vihdoin ja viimein virkoaisi itään.....

      • Anonyymi

        Lukekaa vaikka persu Hakkaraisen juttuja niin huomaatte, että persujen kaipuu ( Suomi takaisin! ) = Neuvostoliiton alaisuuten on suorastaan pohjaton.


    • Anonyymi

      Jospa Hakkarainen ja Huhtasaari saavat tuliterät Ladat sekä kasan sinkkiämpäreitä, kunhan nykyinen parlamenttikausi on ohi.

      • Anonyymi

        Mitäs rahavirtoja on tullut Ahon ja Lipposen tileille? Tuolta Venäjältä siis!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitäs rahavirtoja on tullut Ahon ja Lipposen tileille? Tuolta Venäjältä siis!

        Kukkakähetys säälittävältä Putlerin Vallulta Lipposen Paavolle tämän täyttäessä 80 vuotta: johtopäätös: PS VENÄJÄ-KIIMASSA... Voi hyvä tavaton sentään!


    • Anonyymi

      Persut pelkäävät Putinia ja pelon riivaamina yrittävät varmistaa aurinkopaikkansa (kun Putin miehittää Suomen). vrt. Krim ja muu itäplokki.

      • Anonyymi

        Niin, minkä verran kaksi maamme ex pääministeriä ovat saaneet rahaa Venäjän maalta Nord Stream - konsultoinneillaan ja Sber-bank - turhuloimisillaan? Lipponen ja Aho. Kumpi heistä on Persu? Väyrysen dogmi on ollut mm. Että lännen ja Ukrainan lähentymiskehitys yms. Pakotti Venäjän liittämään Krimin itseensä. Justiinsa: Venäjällä on joku mystinen "oikeus" tehdä vääryyttä kun sitä [idiootti Putlerin hallintoa] joku asia harmittaa. Hyvä Paavo! Onko Väyrynen PS - puoluetta edustava poliitikko?


    • Anonyymi

      Koko EU:n populistinen äärioikeisto on Putinin suojeluksessa. Rahaa on saanut ainakin Italian ja Ranskan populistinen äärioikeisto.

      • Anonyymi

        Samoin Itävällan ja Kreikan. Muut on onnistuttu troistaiseksi salaamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samoin Itävällan ja Kreikan. Muut on onnistuttu troistaiseksi salaamaan.

        Persujen yltiöpäinen venäjäkiima ei todellakaan ole turhaan äälistelyn aiheena tälläkin palstalla. Tällä hetkellä jopa SKP näyttää olevan porvaripuolue nykypersuihin verrattuna.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3277
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3027
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2520
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2303
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2303
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2056
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1903
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1646
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1643
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      31
      1479
    Aihe