Mikä ihme tuossa teurin grillirakennuksessa oikeen mättää kun luulis että yrittäjä siihen löytys ja pitää grilliä. Kaupungille ei kelpaa verotulot vaan jotenkin ihmeellisesti virkaahoitaen täytyy purkaa. Vammalassa on kuntapolitiikassa väitelty 50vuotta että rakennetaanko uimahalli juu väitelkää sitten nokialla teutorin purkamisesta 50vuotta. Juu luetaan lakikirjaa eikä mitenkään asioita voida soveltaa.
Mikä mättää...teutori
15
315
Vastaukset
- Anonyymi
Pesäpallogrilli siinä vieressä.
- Anonyymi
Sekä teuto että pesis lähtee ihan just kun alkaa se valtion tukema asema-alueen mylläys. Toivottavasti uuden ravintolan nimi on sitte teuto.
- Anonyymi
Näin se menee. Vanhaa grilliä ei saada matalaksi uhkasakoilla eikä millään, ainoa keino on muuttaa kaavaa, jolla saadaan vanhat rakennukset purkuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin se menee. Vanhaa grilliä ei saada matalaksi uhkasakoilla eikä millään, ainoa keino on muuttaa kaavaa, jolla saadaan vanhat rakennukset purkuun.
Koska se Palaa..?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska se Palaa..?
Kyl pian syttyy..
- Anonyymi
Ihmiset eivät halua maksaa veroja. Kunnilla ei ole rahaa tehdä asioita. Yritykset kiertävät veroja ja valtiolta jää verotulot saamatta. Kunnilla ja valtiolla ei ole rahaa kassassa tehdä mitään. Sitten leikataan menoja. Esim. poliisilta tai terveydenhuollolta viedään määrärahoja, jätetään tiet kunnostamatta tms.
- Anonyymi
Nooh toisaalta eipä se oma elämä nyt jostain yhdestä grillistä kiinni ole mutta ihmetyttää tuollainen vatvominen ja paljonkos tuollainen vatvominen tulee maksaan.
- Anonyymi
Jos ei grillirakennuksen omistaja suostu sitä purkamaan, niin aika hampaaton on Kaupunki siinä asiassa. Rakennuslupa on rauennut jo 30 vuotta sitten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei grillirakennuksen omistaja suostu sitä purkamaan, niin aika hampaaton on Kaupunki siinä asiassa. Rakennuslupa on rauennut jo 30 vuotta sitten.
Nooh kaippa se on siinä sitten 100vuotta.
- Anonyymi
Ei se ainakaa taida olla se grillimättö joka mättää.
- Anonyymi
Ei se kannatta kun on niin huonoa kaikki ja erilaista kun menee pohjanmaalle sieltä saa vielä hyvin valkolaisen tekemää.
- Anonyymi
Perinteiset grillit ei vaan kannata. Hullun hommaa olla sillä myynnillä päivät töissä, joten yrittäminen ei kiinnosta. Muutaman euron annoksia. Perinteinen grilliruoka ei ole enää edes suosittuakaan, joten asiakkaat on vähissä.
- Anonyymi
Toi kyllä totta ettei grillin pitäminen mikään kultakaivos ole. Huh yksin pitää 12 tunnin päiviä.
- Anonyymi
Jospa Museovirasto on julistanut sen suojelukohteeksi.
- Anonyymi
Niin ei varmaan purettaisi. Eipä teutori nyt mikään erikoinen grilli ollut tämän viimeisimmän mummun pitämänä. Itse mitä grilliltä ostan niin on kuuma koiruus ja torilta. Taitaa aikas monella joka sotien jälkeen syntyny ni ainoa grilliruoka olla koiruus nooh ukkeleilla ehkäpä makkara.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2375935SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784759Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.843585SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2483039Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462769Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur1872277Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2611719Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491235Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281148- 621146