Mikä ihme tuossa teurin grillirakennuksessa oikeen mättää kun luulis että yrittäjä siihen löytys ja pitää grilliä. Kaupungille ei kelpaa verotulot vaan jotenkin ihmeellisesti virkaahoitaen täytyy purkaa. Vammalassa on kuntapolitiikassa väitelty 50vuotta että rakennetaanko uimahalli juu väitelkää sitten nokialla teutorin purkamisesta 50vuotta. Juu luetaan lakikirjaa eikä mitenkään asioita voida soveltaa.
Mikä mättää...teutori
15
275
Vastaukset
- Anonyymi
Pesäpallogrilli siinä vieressä.
- Anonyymi
Sekä teuto että pesis lähtee ihan just kun alkaa se valtion tukema asema-alueen mylläys. Toivottavasti uuden ravintolan nimi on sitte teuto.
- Anonyymi
Näin se menee. Vanhaa grilliä ei saada matalaksi uhkasakoilla eikä millään, ainoa keino on muuttaa kaavaa, jolla saadaan vanhat rakennukset purkuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin se menee. Vanhaa grilliä ei saada matalaksi uhkasakoilla eikä millään, ainoa keino on muuttaa kaavaa, jolla saadaan vanhat rakennukset purkuun.
Koska se Palaa..?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska se Palaa..?
Kyl pian syttyy..
- Anonyymi
Ihmiset eivät halua maksaa veroja. Kunnilla ei ole rahaa tehdä asioita. Yritykset kiertävät veroja ja valtiolta jää verotulot saamatta. Kunnilla ja valtiolla ei ole rahaa kassassa tehdä mitään. Sitten leikataan menoja. Esim. poliisilta tai terveydenhuollolta viedään määrärahoja, jätetään tiet kunnostamatta tms.
- Anonyymi
Nooh toisaalta eipä se oma elämä nyt jostain yhdestä grillistä kiinni ole mutta ihmetyttää tuollainen vatvominen ja paljonkos tuollainen vatvominen tulee maksaan.
- Anonyymi
Jos ei grillirakennuksen omistaja suostu sitä purkamaan, niin aika hampaaton on Kaupunki siinä asiassa. Rakennuslupa on rauennut jo 30 vuotta sitten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei grillirakennuksen omistaja suostu sitä purkamaan, niin aika hampaaton on Kaupunki siinä asiassa. Rakennuslupa on rauennut jo 30 vuotta sitten.
Nooh kaippa se on siinä sitten 100vuotta.
- Anonyymi
Ei se ainakaa taida olla se grillimättö joka mättää.
- Anonyymi
Ei se kannatta kun on niin huonoa kaikki ja erilaista kun menee pohjanmaalle sieltä saa vielä hyvin valkolaisen tekemää.
- Anonyymi
Perinteiset grillit ei vaan kannata. Hullun hommaa olla sillä myynnillä päivät töissä, joten yrittäminen ei kiinnosta. Muutaman euron annoksia. Perinteinen grilliruoka ei ole enää edes suosittuakaan, joten asiakkaat on vähissä.
- Anonyymi
Toi kyllä totta ettei grillin pitäminen mikään kultakaivos ole. Huh yksin pitää 12 tunnin päiviä.
- Anonyymi
Jospa Museovirasto on julistanut sen suojelukohteeksi.
- Anonyymi
Niin ei varmaan purettaisi. Eipä teutori nyt mikään erikoinen grilli ollut tämän viimeisimmän mummun pitämänä. Itse mitä grilliltä ostan niin on kuuma koiruus ja torilta. Taitaa aikas monella joka sotien jälkeen syntyny ni ainoa grilliruoka olla koiruus nooh ukkeleilla ehkäpä makkara.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1358303Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925696Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,945650Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1462654Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531339