Pajonko pitää maksaa käteistä rahaa veikkauksen toimitusjohtajalle jotta saa potin.

Anonyymi

Eli kenossakin, mikä on tunneun korruption hinta tänä päivänä, entä lotossa?

onko yli kaksi euroa?

13

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitään korruptiota ei ole pesiytynyt Veikkauksen toimintaan. Kaikki kestää päivänvalon!

      • Anonyymi

        Arvonnat on täysin rehellisesti järjestettyjä! Totta on, että teknisesti puijaaminen olisi mahdollista. Totta on, että Veikkauksen ns. "Voittajahaastattelut" ärsyttävät monia kateellisia lukijoita. Veitsen kääntämistä haavassa sellaisten lukeminen. Nuo "haastattelut" on helpoin asia väärentää tässä maailmassa, koska niiden perusteella voittaja voi olla lähes kuka tahansa. Ne silti ympäri pyöreinäkin kertovat oikeista ihmisistä, jotka ovat voittaneet suuria summia rahaa.


    • Anonyymi

      0,50-1,00 jambajamba

      • Anonyymi

        Miltä elämä miljonäärinä maistuu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miltä elämä miljonäärinä maistuu?

        Hyvältä. Unessa tosin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miltä elämä miljonäärinä maistuu?

        Viini virtaa.. 🍷


    • Anonyymi

      Yön Keno ei kestä päivän valoa, korrupiop jylläää :D:D

      • Anonyymi

        Mitä muuta asiaa Sinulla, joka olet miljonääri, on?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä muuta asiaa Sinulla, joka olet miljonääri, on?

        Viinin virta tyrehtyi kun heräsin KÖYHÄNÄ!


    • Anonyymi

      Täysin satunnainen kokeilu hetki katsottuna kuin kuun näkvyydestä taivaalla, elikkäs 12 riviä arvontaan ei riitä enää yhteen riviin oma panos takasin voittoon, jaa arvontaa odotellessa tulikin mieleen kahvia hörppiessä että vieläkö se kullin nuppi nostelee yli 32 tonttua kuukaudessa palkkaa.

      • Anonyymi

        Käsittääkseni valtion kassaan pelaajien rahat nykyisin ensin suoraan siirtyy ja sitten valtion kassasta maksetaan... tontut.


    • Anonyymi

      Suomen politiikka on jokseenkin samaa jos lähtisi rikkinäisellä autolla katsastukseen kossu pullo mukana. Hallitushan tehnyt jo päätöksen ottaa ensi vuonna valtiolle lisää velkaa vain noin 7 miljardia.

      • Anonyymi

        Siniset turvaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22289
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9496
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7490
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6325
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5970
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4976
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4630
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4386
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      87
      2060
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      80
      1355
    Aihe