Tätä se freedomi aiheuttaa

5-v. ampui äitinsä käsiaseella Arizonassa.

https://lawandcrime.com/crazy/5-year-old-child-in-arizona-killed-his-mother-after-accidentally-shooting-her-in-the-chest-with-handgun-police/

Eikä ole kauan siitä kun 3-v. ampui äitinsä käsiaseella Floridassa, äiti oli vielä ampumishetkellä jossain netin live-hommassa naamoineen esiintyen.

Tällaisten innoittamana jos joku alkaa ehdottamaan rajoituksia oikeuteen pitää hallussa ampuma-aseita, niin eiköhän NRA ja muu freedom-väki aloita heti narinansa, ja vetoaa 1700-l. - jolloinka oli olemassa vain kertaladattavia tussareita - peräisin oleviin lakeihin.

Eikö niitä jo olisi aika muuttaa.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Milloin tulee näin jännä palstan aktivointi seuraavaksi?

    • Anonyymi

      Meneppä sanomaan jenkeille ...

      Yhdysvallat 120,5 asetta 100 asukasta kohden

      • Ei tarvitse. Kyllä suuri osa USA:nkin väestöstä ymmärtää, että käsiaseiden runsas määrä ja helppo hankinta johtaa "onnettomuuksiin".

        Se osa väestöstä vaan ei ole enemmistö.

        Eräässä 1950-l. amerikkalaisessa dekkarissa (kyseessä on siis kaunokirjallisuus, ei dokumentti), on huvittava kohtaus, missä mielisairas humalainen (mutta rikas) ajaa autollaan pitkähkön matkan kotoaan kaupunkiin, ostaa sieltä huomattavan määrän sekä käsiaseita että kivääreitä ynnä ammuksia.

        Rikkaan herran läheiset ovat vain hieman huolissaan tapahtumasta, eikä poliisi kirjassa tee mitään asian suhteen. Poliisi ei tee mitään, koska ilmeisestikään tuolloin mikään laki ei välttämättä ole estänyt humalassa ajoa, eikä aseiden myyntiä hulluille eikä humalaisille.


    • Anonyymi

      Onnellinen loppu.

      Noita vaan lisää.

    • Anonyymi

      Tuosta sitten tulee 50 vuotta linnaa,
      eivätpä poliisit saa itse mitään tuomiota siitä, kun ampuivat george floyd mielenosoituksissa rauhanomaisia mielenosoittajia silmään kumiluodilla, sokeuttaen näiden toisen silmän kokonaan. Lisäksi tästä aiheutuu jatkuvaa särkyä ja migreeniä. Usa ei ole mikään vapauden mekka vaan pikemminkin vankila.

    • Kaikkien maiden valtaapitävät haluavat kansalta aseet pois. Miksi näin?

      Se on kansojen viimeinen tae valtioiden liian pitkälle menevän terrorin varalle.
      Niiden turvin voidaan aloittaa sisällissodat ja kaataa hallitseva luokka sekä teurastaa niiden johtajat.
      Tämä on heille kauhukuva ja toki myös todellisuutta.
      Ilman aseita kansat ovat hampaattomia lampaita jotka joutuvat määkimään orjina valtaapitävien kahleissa.

      Texasissa saavat kansalaiset kantaa käsiaseita vyöllään.
      Oletteko kuulleet viime vuosilta yhtäkään tapausta jossa musta mies olisi siellä ryöstänyt kadulla yhtäkään ihmistä?
      Nykissä katuryöstöjä on tuhansia joka ainoa päivä.



    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      65
      3787
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2695
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2634
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1856
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1626
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      121
      1391
    7. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      280
      1332
    8. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      126
      1325
    9. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      90
      1299
    10. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      91
      1261
    Aihe