Mistä mahto johtua ähkökatko sunnuntain ja maanantain välisenä yönä klo 01.00.kuului vaan humahdus ja kaikki pimeni. Koko loimaan keskusta oli ihan pimee. Joku tuikki kiinanmuurista parvekkeelta sähkölampulla. Katkos ei kyl kauan kestänyt, mut oli vaan aavemaisen pimee🤔
Yöllinen sähkökatko
Anonyymi
9854
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mäkin huomasin ja ihmettelin samaa. Vastaava taisi olla myös jokunen kuukausi sitten.
lajijasuris
Hyvä ettei kauan kestänyt ettei pakastin alkanut sulaa. Muuten ei mitää väliä ollut
Joku kirjoitti näistä sallila sähkökatkoista tänään loimaan lehden kopeissa
ja 23.9. oli lehdessä Sallilan vastaus. Ko. katkos johtui Fingridin 110 kV linjasta Kolsi-Forssa. Käsittääkseni tuon linjan uusiminen on jo ohjelmassa.
Se oli venäläisten maihinnousun alkusoittoa.
Ehkäpä hyvinkin! Taas vilkutteli tuossa parina iltana ja taisi olla toissapäivänä ja tätä edeltävänä.
On sanottu ettei sähköverkkoa pääsee rukkaan ainakaan netin kautta, vaan pitäisi soluttautua yhtiöön tai antaa jollekulle "likainen" usb-tikku yms. Toivottavasti on oikeasti hyvin suojattu eikä puheet paljastu valheeksi😓 Sille ei voi mitään ettei ihmisen inhimillistä virhettä voida koskaan täysin ehkäistä.
lajijasuris
Ja taas, nyt pari kertaa ja aina klo 21-22 välillä!
lajijasuris
Näköjään linnut kai syypäitä Sallilan sivujen mukaan.
lajijasuris
Niinhän luullaan. Itse Putin se siellä kuitenkin lähettelee sinulle Morse koodia.