Nyt on myötätuuli mukana

Anonyymi

13

741

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu nyt lähti tämä puolue nousuun. Selvä kysyntä tälle puolueelle. Perheet ja pienyrittäjät loppupeleissä ovat yhteiskunnan perusta. Kokoomus poukkoilee, Ps-puolueella on vaan maahanmuutto ja Kepu on eksyny maaseudun asukkaiden luota jonnekkin viher-vasemmistoon. Minä ainakin kannatan tätä uutta linjaa.

    • Anonyymi

      Lapsellista touhua.

      • Anonyymi

        Siniset on jo näyttönsä antanut. Ei jatkoon!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siniset on jo näyttönsä antanut. Ei jatkoon!

        Ikinä en Soinin-Terhon puoluetta äänestäisi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ikinä en Soinin-Terhon puoluetta äänestäisi!

        Äänestä mua!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äänestä mua!

        Siniset turvaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siniset turvaa!

        Ei turvaa yhtään mitään nuo Siniset hokemat ainakaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ikinä en Soinin-Terhon puoluetta äänestäisi!

        Herääppä nyt tähän päivään.
        Pörssiyhtiön johtaja Roininen on hakemassa sinisten puheenjohtajaksi.
        Soini oli persujen puh.johtaja ja Terho sinisten ensimmäinen puh.johtaja. Ne ajat on menneet.
        Senjälkeen on ollut Kulmalan puh.johtaja kausi..
        Katkeruudesta kannattaa päästää irti ja jättää menneet.


    • Anonyymi

      Uusi käänne. Nyt tämä Roininen Ahva parivaljakko hakee sinisten johtoon kavereittensa kanssa.
      Huomio kiinnittyy siihen, että parin vuoden välein porukka vaihtuu täysin. Meillä jokaisella on omat käsityksemme maailman menosta. Ei sellaista puoluetta olekkaan,joka olisi täysin meidän näköisemme pienintä yksityiskohtaa myöten.

    • Anonyymi

      Useampi lehti julkaissut erilaisia artikkeleita viime päivinä Sinisten tavoitteista

      Mistä työpaikkoja. Pienyrittäjät ja yksinyrittäjät työllistäjinä.Miten ihmiset saadaan työhön.
      Työn mukana tulee monenlaista hyvinvointia ihmisen elämään.
      Omanarvontunto lisääntyy, kuuluu yhteisöön. Saa palkkaa, elämään tulee järjestys.
      Palkalla voi ostaa tarvitsemansa asiat itselle ja perheelle eikä tarvitse tukia.
      Kun yhteiskunnalta saatavien tukien tarve vähenee ei tarvitse hallituksenkaan miettiä mistä leikataan.

    • Anonyymi

      Saa olla kyllä pahemman kerran sekaisin jos jotenkin tulkitsee jälleen uuden äärimielisen liikkeen tuovan sen vaihtoehtoisen totuuden minkä puolesta koko maan änkyrät ja arkitotuuden kieltävät hullut liputtavat vaikka natsilippua tai neuvostoliiton lippuja, kamikaze ja kommunistisen kiinan lipuista puhumattakaan.

      Nämä samat tyypit heiluvat kaljapullot käsissä sankarihaudoilla ja kuvittelevat olevansa suuria kansallisasialla olevia urhoja, vaikka tosiasiassa he ovat pahemman kerran harhautuneet elämässään eivätkä kykene tätä myöntämään.

      Pitäisi pysähtyä ja pidemmän kerran miettiä ilman viinaa mikä elämässä on mennyt niin pieleen että on pitänyt katkeroitua ja änkyröityä ja sen takia lähteä populististen pölhöjen palopuheiden innoittamana polttamaan kansakunnan tulevaisuutta.

      Tämä on vetoomus kaikille ääriöyhöille poliittisen spektrumin kaikissa kolkissa. Lopettakaa se pelleily ja keskenänne kinastelu, sillä ette saa minkäänlaista elämäntäyttymystä. Saatte sekä itsenne että yhteiskunnan repeämään liitoksistaan entistäkin pahemmin eikä siitä ole enää helppoa muuksi muuttaa kun kriittinen piste on saavutettu.

      • Anonyymi

        Siniset turvaa!


    • Anonyymi

      oletteko kuulleet huhua että Soinin Pisnes Oyj pyrkii pörssiin niin pian kuin mahdotonta? aiotteko ostaa ipossa osuuden?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      260
      1073
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      880
    3. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      223
      832
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      831
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      69
      706
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      60
      689
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      100
      614
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      531
    10. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      37
      509
    Aihe