Helvetti sentään että osaa tuo kaatopaikka haista! Koko kaupunki täyttyy paskanhajusta kun jalostamo lähtee käyntiin.
Saatana mikä käry!
10
872
Vastaukset
- Anonyymi
Täyttyy paskan hajusta
kitee on haissut paskalle tiäis kuinka kauan aikaa - Anonyymi
Eläpä mittään, toisella puolella Kiteetteetä tulleepi joskus semmottinen paskanhaju veenpuhistamon puolelta, että vallan taju meinaapi mennä!
Ja kun pahasti käypi ristituuli nii kummastakkiin paikasta tupruvaa hajut ympäriinsä jotta ilima on kun viemärissä.
Siihen ei ennää maskikaan auta, vaan tarttee vallan kaasunaamarin hengitysuojaimeks. - Anonyymi
Onko tämä totta :O ? En taidakaan muuttaa Kiteelle....Missä päin Kiteetä haju on pahinta, minä päivinä ja mihin kellonaikoihin ?
- Anonyymi
Haju leviää tehokkaasti kaatopaikan suunnilta peittäen koko keskustan alueen. Ihme miten tuollainen hajuhaitta ei ole aiheuttanut enempää palautetta, liekkö kovin terveellistä hengitellä moista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haju leviää tehokkaasti kaatopaikan suunnilta peittäen koko keskustan alueen. Ihme miten tuollainen hajuhaitta ei ole aiheuttanut enempää palautetta, liekkö kovin terveellistä hengitellä moista?
Yleinen asioiden ratkaisuehdotus eli muuta syrjempään ei ainakaan täysin auta. Tosin lietelannan tai joku vastaava haju on ajoittaista - sekin.
- Anonyymi
Pelottaa lapsien puolesta... onko tästä tosiaan haittaa terveydelle?
- Anonyymi
No hei. luonnon luomutuotteita. Ja heillähän on suuret suunnitelmat ja investoinnit kaasuntuotantoon oliko traktoreita vai autoja varten.
- Anonyymi
Kuka tästä hajuhaitasta hyötyy? Saako hajuhaitasta kärsivät kaupungin asukkaat osinkoa tai hyvitystä kun ovat tavallaan osallisina tähän hajua tuottavan yrityksen toimintaan?
- Anonyymi
Hymypoika voisi näyttää kykynsä asian eteen. Pelkkä irvistys ei auta asian edessä.
Liikettä Nyt ! Vai onko fyrkat Finaalissa kun ei paska-altaan päälle ole pressua saatu vuoteen. Mitä tekee ympäristöpäällikkö saati niin tarkka rakennustarkastaja. Tutkivat vissiin puunkaatolupia ympäristöministeriön kanssa.
- Anonyymi
Huhh-huh mikä lemu! Aamuisin pahin. Onneksi on ulkona maski päällä, suodattaa vähän tätä hajua...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a626793Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�2185473Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,634513Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1043776Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii732941Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut662857Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1152594SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het212034Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan621917Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2551821