Helvetti sentään että osaa tuo kaatopaikka haista! Koko kaupunki täyttyy paskanhajusta kun jalostamo lähtee käyntiin.
Saatana mikä käry!
10
853
Vastaukset
- Anonyymi
Täyttyy paskan hajusta
kitee on haissut paskalle tiäis kuinka kauan aikaa - Anonyymi
Eläpä mittään, toisella puolella Kiteetteetä tulleepi joskus semmottinen paskanhaju veenpuhistamon puolelta, että vallan taju meinaapi mennä!
Ja kun pahasti käypi ristituuli nii kummastakkiin paikasta tupruvaa hajut ympäriinsä jotta ilima on kun viemärissä.
Siihen ei ennää maskikaan auta, vaan tarttee vallan kaasunaamarin hengitysuojaimeks. - Anonyymi
Onko tämä totta :O ? En taidakaan muuttaa Kiteelle....Missä päin Kiteetä haju on pahinta, minä päivinä ja mihin kellonaikoihin ?
- Anonyymi
Haju leviää tehokkaasti kaatopaikan suunnilta peittäen koko keskustan alueen. Ihme miten tuollainen hajuhaitta ei ole aiheuttanut enempää palautetta, liekkö kovin terveellistä hengitellä moista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haju leviää tehokkaasti kaatopaikan suunnilta peittäen koko keskustan alueen. Ihme miten tuollainen hajuhaitta ei ole aiheuttanut enempää palautetta, liekkö kovin terveellistä hengitellä moista?
Yleinen asioiden ratkaisuehdotus eli muuta syrjempään ei ainakaan täysin auta. Tosin lietelannan tai joku vastaava haju on ajoittaista - sekin.
- Anonyymi
Pelottaa lapsien puolesta... onko tästä tosiaan haittaa terveydelle?
- Anonyymi
No hei. luonnon luomutuotteita. Ja heillähän on suuret suunnitelmat ja investoinnit kaasuntuotantoon oliko traktoreita vai autoja varten.
- Anonyymi
Kuka tästä hajuhaitasta hyötyy? Saako hajuhaitasta kärsivät kaupungin asukkaat osinkoa tai hyvitystä kun ovat tavallaan osallisina tähän hajua tuottavan yrityksen toimintaan?
- Anonyymi
Hymypoika voisi näyttää kykynsä asian eteen. Pelkkä irvistys ei auta asian edessä.
Liikettä Nyt ! Vai onko fyrkat Finaalissa kun ei paska-altaan päälle ole pressua saatu vuoteen. Mitä tekee ympäristöpäällikkö saati niin tarkka rakennustarkastaja. Tutkivat vissiin puunkaatolupia ympäristöministeriön kanssa.
- Anonyymi
Huhh-huh mikä lemu! Aamuisin pahin. Onneksi on ulkona maski päällä, suodattaa vähän tätä hajua...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.38013483Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524276S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1094103Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu364040Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko633891- 853344
- 1053222
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta643218IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1453169Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1602921