Maksulliset matsit

Anonyymi

Saa**** välillä vituttaa kun tulis joku mielenkiintoinen matsi ja ei sitten varmasti lähetetä peruskanavilta vahingossakaan kuin joku satunnainen pari kertaa vuodessa.

Jääkiekon takia pitäis maksaa paketista ja jalkapallon takia toisesta. Enkä varmana maksa kun ne tietyt kiinnostaa ja ne on jaoteltu kahdelle ellei kolmelle eri kanavapaketille.

En varmasti maksa enään yhdestäkään kanavapaketista!

2

1553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt varmaan tarkoitat niitä KHL-matseja jotka siirtyi maksulliselle Discovery suoratoistopalvelulle ja vain yksi matsi lähetettiin TV5-kanavalla. Samaa mieltä olen että en suostu maksamaan vaikka olisikin mielenkiintoisia matseja tulossa. Se sitä paitsi vaatii maksukortin tiedot joita EN suostu antamaan kun jo kertaalleen olen saanut kuolettaa korttini tietojen vuotaessa rikollisille! Ja jos tietomurto Discoveryn systeemeihin tulisi niin taas sama hemmetin kuoletusrumba ja rikosilmoituksen teko.
      Miksi edes Discovery ei voisi laskuttaa vaikka sähköpostilaskulla? Mikä siinä on niin hankalaa?

    • Anonyymi

      Siirtyi Viasatilta halvemmalla katsottavaksi. Itse katson vain Jokereiden pelejä ja nyt hinta 35€ -> 10€ kk. Urheilukulttuuriteko miltei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      140
      4827
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3492
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      27
      2514
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2203
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2018
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2003
    7. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1953
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1951
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1418
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      94
      1235
    Aihe