Maksulliset matsit

Anonyymi

Saa**** välillä vituttaa kun tulis joku mielenkiintoinen matsi ja ei sitten varmasti lähetetä peruskanavilta vahingossakaan kuin joku satunnainen pari kertaa vuodessa.

Jääkiekon takia pitäis maksaa paketista ja jalkapallon takia toisesta. Enkä varmana maksa kun ne tietyt kiinnostaa ja ne on jaoteltu kahdelle ellei kolmelle eri kanavapaketille.

En varmasti maksa enään yhdestäkään kanavapaketista!

2

1508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt varmaan tarkoitat niitä KHL-matseja jotka siirtyi maksulliselle Discovery suoratoistopalvelulle ja vain yksi matsi lähetettiin TV5-kanavalla. Samaa mieltä olen että en suostu maksamaan vaikka olisikin mielenkiintoisia matseja tulossa. Se sitä paitsi vaatii maksukortin tiedot joita EN suostu antamaan kun jo kertaalleen olen saanut kuolettaa korttini tietojen vuotaessa rikollisille! Ja jos tietomurto Discoveryn systeemeihin tulisi niin taas sama hemmetin kuoletusrumba ja rikosilmoituksen teko.
      Miksi edes Discovery ei voisi laskuttaa vaikka sähköpostilaskulla? Mikä siinä on niin hankalaa?

    • Anonyymi

      Siirtyi Viasatilta halvemmalla katsottavaksi. Itse katson vain Jokereiden pelejä ja nyt hinta 35€ -> 10€ kk. Urheilukulttuuriteko miltei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      93
      4099
    2. 61
      3359
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      164
      3063
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3024
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2509
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2326
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      187
      2038
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2024
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1982
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      95
      1403
    Aihe