Maksulliset matsit

Anonyymi

Saa**** välillä vituttaa kun tulis joku mielenkiintoinen matsi ja ei sitten varmasti lähetetä peruskanavilta vahingossakaan kuin joku satunnainen pari kertaa vuodessa.

Jääkiekon takia pitäis maksaa paketista ja jalkapallon takia toisesta. Enkä varmana maksa kun ne tietyt kiinnostaa ja ne on jaoteltu kahdelle ellei kolmelle eri kanavapaketille.

En varmasti maksa enään yhdestäkään kanavapaketista!

2

1520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt varmaan tarkoitat niitä KHL-matseja jotka siirtyi maksulliselle Discovery suoratoistopalvelulle ja vain yksi matsi lähetettiin TV5-kanavalla. Samaa mieltä olen että en suostu maksamaan vaikka olisikin mielenkiintoisia matseja tulossa. Se sitä paitsi vaatii maksukortin tiedot joita EN suostu antamaan kun jo kertaalleen olen saanut kuolettaa korttini tietojen vuotaessa rikollisille! Ja jos tietomurto Discoveryn systeemeihin tulisi niin taas sama hemmetin kuoletusrumba ja rikosilmoituksen teko.
      Miksi edes Discovery ei voisi laskuttaa vaikka sähköpostilaskulla? Mikä siinä on niin hankalaa?

    • Anonyymi

      Siirtyi Viasatilta halvemmalla katsottavaksi. Itse katson vain Jokereiden pelejä ja nyt hinta 35€ -> 10€ kk. Urheilukulttuuriteko miltei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      44
      10619
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      127
      10159
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7937
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6354
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      32
      5003
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      56
      4763
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      124
      4112
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      125
      3449
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      63
      3165
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      227
      3114
    Aihe