Maksulliset matsit

Anonyymi

Saa**** välillä vituttaa kun tulis joku mielenkiintoinen matsi ja ei sitten varmasti lähetetä peruskanavilta vahingossakaan kuin joku satunnainen pari kertaa vuodessa.

Jääkiekon takia pitäis maksaa paketista ja jalkapallon takia toisesta. Enkä varmana maksa kun ne tietyt kiinnostaa ja ne on jaoteltu kahdelle ellei kolmelle eri kanavapaketille.

En varmasti maksa enään yhdestäkään kanavapaketista!

2

1567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt varmaan tarkoitat niitä KHL-matseja jotka siirtyi maksulliselle Discovery suoratoistopalvelulle ja vain yksi matsi lähetettiin TV5-kanavalla. Samaa mieltä olen että en suostu maksamaan vaikka olisikin mielenkiintoisia matseja tulossa. Se sitä paitsi vaatii maksukortin tiedot joita EN suostu antamaan kun jo kertaalleen olen saanut kuolettaa korttini tietojen vuotaessa rikollisille! Ja jos tietomurto Discoveryn systeemeihin tulisi niin taas sama hemmetin kuoletusrumba ja rikosilmoituksen teko.
      Miksi edes Discovery ei voisi laskuttaa vaikka sähköpostilaskulla? Mikä siinä on niin hankalaa?

    • Anonyymi

      Siirtyi Viasatilta halvemmalla katsottavaksi. Itse katson vain Jokereiden pelejä ja nyt hinta 35€ -> 10€ kk. Urheilukulttuuriteko miltei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      3138
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2961
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      45
      2616
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      51
      2430
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2177
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2065
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1035
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      976
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      950
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      38
      924
    Aihe