Cherrykirsikalle

kevät

Hei, näetkö olenko onnellisempi ja tasapainoisempi nykyisen puolisoni kanssa vai tulevaisuudessa saman henkisen miehen kanssa?

1

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnesi ja tasapainosi ei ole viime kädessä kumppanistasi kiinni, vaikka sinusta siltä usein tuntuukin, vaan siitä, kuinka hyvin tulet toimeen itsesi kanssa. En näe tilanteen paranevan kumppania vaihtamalla, täysin samanhenkistä miestä et tule löytämään ja pian pähkäilisit taas samojen kysymysten äärellä. Miehesi on sinulle tarkoituksella annettu, ei pelkästään onnea tuomaan vaan myös kasvattamaan sinua kohti henkistä päämäärää jonka olet jo ennen syntymääsi valinnut. Teillä on ollut huonoja päiviä ja tulee olemaankin, mutta niin on jokaisessa ihmissuhteessa.

      Antaisin sinulle ihan yksinkertaisen voimalauseen: Minä olen. Vaikka se hölmöltä tuntuisikin, toista näitä kahta sanaa niin usein kuin hyvältä tuntuu. Ja eräänä päivänä huomaat muutoksen: olet kuin oletkin muuttunut onnellisemmaksi ja tasapainoisemmaksi, päässyt lähemmäksi päämäärääsi! Onnea ja kärsivällisyyttä toivotan tiellesi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe