Cherrykirsikalle

kevät

Hei, näetkö olenko onnellisempi ja tasapainoisempi nykyisen puolisoni kanssa vai tulevaisuudessa saman henkisen miehen kanssa?

1

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnesi ja tasapainosi ei ole viime kädessä kumppanistasi kiinni, vaikka sinusta siltä usein tuntuukin, vaan siitä, kuinka hyvin tulet toimeen itsesi kanssa. En näe tilanteen paranevan kumppania vaihtamalla, täysin samanhenkistä miestä et tule löytämään ja pian pähkäilisit taas samojen kysymysten äärellä. Miehesi on sinulle tarkoituksella annettu, ei pelkästään onnea tuomaan vaan myös kasvattamaan sinua kohti henkistä päämäärää jonka olet jo ennen syntymääsi valinnut. Teillä on ollut huonoja päiviä ja tulee olemaankin, mutta niin on jokaisessa ihmissuhteessa.

      Antaisin sinulle ihan yksinkertaisen voimalauseen: Minä olen. Vaikka se hölmöltä tuntuisikin, toista näitä kahta sanaa niin usein kuin hyvältä tuntuu. Ja eräänä päivänä huomaat muutoksen: olet kuin oletkin muuttunut onnellisemmaksi ja tasapainoisemmaksi, päässyt lähemmäksi päämäärääsi! Onnea ja kärsivällisyyttä toivotan tiellesi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      871
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. 51
      595
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      13
      501
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe