Myyntipäälikön mukaan muuttomiehille, kalusteiden kantajille, rakennusapulaisille ja siivoojille riittää karrikoidusti jos silmät liikkuvat. Myyntipäällikkö on sitten hauska mies, läpällä tietenkin. Kuinka vtun tyhmää työvoiman vuokrausfirmassa on ryhtyä dissaamaan työntekijöitä, vaikka kuinka vitsin varjolla?
Kotitehtävä: Miksiköhän työnvälitysfirmoilla on huono maine?
Bolt works ei arvosta työntekijöitä
13
4870
Vastaukset
- Anonyymi
Joo mutta mamut tekee!
- Anonyymi
Kuinkakohan korkeasti koulutettu tämä myyntipäällikkö on?
- Anonyymi
Varmaan joku merkonomi. Kenenkään ei kannata alentua tuollaisiin välistävetofirmoihin! Tyhmä vaikuttaa tuo päällikkö olevan.
- Anonyymi
https://fi.linkedin.com/in/janne-karjala-b2097a50
Tuossahan tuo. Ei kovin hyvää mainosta ko. puljulle. Kuka jaksaa työssä jossa pärjää kun silmät liikkuu päässä? Toimittavat ilmeisesti asiakkaille porukkaa jolle pitää miettiä mihin kohti työmaata hänet laitetaan seisomaan jotta muutkin sopii seisomaan.
- Anonyymi
Missätällaista puhetta on ollut?
- Anonyymi
https://www.linkedin.com/company/valpro-logistics/
Tässä on toinen mitä kannattaa välttää . Johto ei arvosta tekijöitä . Lomautetaan ja palkataan lisää porukkaa lomautuksien aikana. Koko aikasille tarjolla 0 soppari .- Anonyymi
Täysin samaa tekee tämä bolt
- Anonyymi
Sillä vältetään lisien ja lomakorvausten maksaminen. Ysärillä vuokrafirmat oli jo pepusta, vuokraduunarit laitettiin jopa kylmäeteiseen tekemään duunia. Lumi vaan pöllähti ovesta sisään ja piti laittaa pipo päähän kun naputti tietokonetta. Ai että sellanen länsimaa.
- Anonyymi
Tää bolt taitaa olla yks näitä pahimpia vuokrafirmoja. Mutta siis kuka helvetti edes menee vuokrafirman kautta töihin? Jos ei ole varmaa vakipaikkaa tiedossa?
Noh, tyhmyydestä sakotetaan. - Anonyymi
Ja Ammattiliitot eivät tee asialle mitään. Ja vasemmistopuolueet.
- Anonyymi
Vai eivät tee! Katseleppas vähän Ammettiliitojen pomojen palkkakehitystä ja palkkaa muutenkin verrattuna työmäärään ja sen työn tuloksiin!
Vaan hyvähän se on saalistaa, kun tyhmiä maksajia riittää. Näinhän se on muisskin uskonnoissa.
- Anonyymi
Toimistossa ainakin Kuopiossa ammattitaidotonta porukkaa, kohtelevat kaltoin
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k542409Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖281759Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt701434Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2381320- 1191154
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11963vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23948- 68933
- 59856