https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008253500.html
Kansalaisten onneksi ei saaneet.
Vihreät ei saanut yhtäkään toivomaansa keinoa perälautaan
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Se oli Sipilältä "ota tai jätä"
Ja vihreät "otti" muuten olisi hallitus menettänyt kannatuksen ja kaatunut. Maaliskuussa uusi riita.
Sitähän se tietenkin sitten on. Jännä nähdä maakuntien 23.1 äänestystulos?
Tässä on itseasissa siihen lyhyt aika, kun varmaan monet ei ole vieläkään sisäistäneet, että 3 ehyttä kuukautta välissä aikaa aluevaaliin.
https://vaalit.fi/aikataulut-aluevaaleissa
Maakunnat jo olemassa, nyt sitten saadaan siihen "terästystä" "selvyyttä" "muutosta"
Se tietää asioista järjestäjille paljon työtä, muistan aikanaan omassakin hallinnossa miten paljon teetätti kun muutoksia tuli. Asioita ja hallintoa on pakko uudistaa, se jää muutoin kuin Ay-liike siihen vanhaa lakkoa puurtamaan.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_maakunnat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683