Pohdin, miksi ihmiset saavat pitää lemmikkejä. Eihän eläimet osaa edes puhua ja kertoa omaa näkemystään tai ilmaista itseään!!?? Entä miksi ihmisillä on oikeus tappaa eläimiä (tuotantoeläimet) hyödyn vuoksi???!!! MIKSI IHMISET OVAT ARVOKKAAMPIA KUIN ELÄIMET? Miksi eläimen syömisestä ei tule samanlaista rangaistusta kuin tulisi vaikka ihmisen syömisestä??
MIKSI IHMISILLÄ ON OIKEUS PITÄÄ LEMMIKKEJÄ
7
257
Vastaukset
- Anonyymi
Mietipä sinä sitä.
- Anonyymi
Kerro, kun tiedät vastauksen.
- Anonyymi
Siksi kun siinä on niksi.
- Anonyymi
Möö! Ei tarvitse olla huolissasi minusta, voin oikein hyvin. Möö! T. Lehmä joka voi hyvin. Möömöö!
Ps. Samaa kertoi naapurin hevonen kirjeessään viime viikolla. - Anonyymi
Hyvä aloitus. Lemmikkien pitäminen on itsekästä ja usein julmaa, ei siihen ole mitään moraalista oikeutta vaikka laki sen sallii.
- Anonyymi
Eläimet nyt vaan on eri tasolla kuin ihmiset. itelläni on koira ja se on ainakin vaan innoissaan sillon ku saa olla ihmisten kaa tekemisissä :)
- Anonyymi
Saattaapi pitää ihmistä älyllisesti heikkona, kun kulkee ulkoiluttamassa ja pysähtyy aina hajujäljen kohdalla ja katsoo kääkärän tekoa joka päivä ihmeissään.
Nukkuminen samassa sängyssä on ongelmallista kun haisee koiran mielestä pahalle ja kuorsaa mutta pakko kestää, että saa päivän safkat. Loppuviikosta se haisee jo vähän siedettävältä, kun hinkkaan kunnon hajut sen sänkyyn ja vaatteisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2772885Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161