sitä päivää jolloin "kertomista" ei enää olisi. Kun kerran ajatuksissa ollut jo kunnolla tuttu ihminen, niin ei hänestä tarvitse "kertoa" mitään. Jos kaveruus syntyy niin osataan selvittää asiat ihan itse.
Yhä odotetaan
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On ollut todella väsyttävää joutua kokemaan sitä "kaikkea esitystä" jatkuvasti, niin arkena kuin muulloinkin. Sitä ei vaan enää jaksa, kuinka monta kertaa se pitää toistaa jotta se menee perille! Elämänilo on ollut monta vuotta poissa.
Useamman vuoden ajan on ollut sellainen tunne, että jatketaanko ns. auttamista sen takia, että monet pääsevät ikäänkuin osallisiksi näytelmään. Aina yhä uudelleen ihmetelty miksi se jatkuu. koska sillä teatterilla ei ole ollut mitään merkitystä moneen vuoteen. Ette ole ollenkaan ymmärtäneet ettei se toimi erityispiirteisen kohdalla, vaan päinvastoin pilaa kaiken ja aiheuttaa kärsimystä ja stressiä. Vielä kerran, LOPETTAKAA SE, se aiheuttaa lisää vaurioita niin kauan kuin se jatkuu.
Otan todellakin osaa, elämä kuulostaa tosi monimutkaiselta ja hankalalta noin kuvattuna, ilmeisesti jokin keskusrooli, johon ei ole koskaan hakenut, ja onko saattamisella jonkun yhteyteen jokin suurempi tarkoitusperä, aika mystinen perusvire tosiaan.
No jo
Hyvä kirjoitus. Näin on. Ja show vain jatkuu.
Räkänokka Huonola Nuha Mölicee