Bensaa palaa ja/tai hermot kärvähtää

Anonyymi

Nokian päättäjille avoin kysymys. Terveyskeskuksen vuodeosasto on edelleen Lempäälässä. Onhan Harjuniityssäkin jotain, mutta sinne eivät kaikki mahdu.

Ovatko päättäjät ajatelleet sitä, että kun omaiset käyvät potilasta katsomassa Lempäälässä, niin bensaa palaa ja ilma pilaantuu? Matkaa tulee esim. Koskenmäestä noin 40 kilsaa suuntaansa.

Jos matkan ajattelee tehdä julkisilla, niin siinä hankkii kyllä hihat lämmetä ja takapuoli puutua. Matka kestää yhteen suuntaan lähes kaksi tuntia, eli se on melkein päivän reissu, jos lähtee visiitille.

Tästä tulikin mieleeni äskettäinen Vihreiden ulostulo kannabiksen vapauttamisesta. On aivan ymmärrettävää, että matkustaminen bussissa käy hermojen päälle. Vaan sujuuhan se matka hieman rattoisammin, jos pössyttelee vähän hamppua.

5

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ymmärsit kirjoitukseni vähän väärin. Se loppukaneetti oli piikki Vihreiden politiikkaa kohtaan. Kirjoituksen pääteema oli terveyskeskuksen potilaiden heitteleminen ympäri maakuntaa. Taannoinhan oli Nokian uutisissakin kirjoitus, kuinka ikäihmistä roudattiin paikasta toiseen ja makuutettiin ilman tutkimuksia ja hoitotoimenpiteitä, ja pitkän ajan kuluttua kotiutettiin samassa kunnossa kuin oli tk:hon hakeutunut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ymmärsit kirjoitukseni vähän väärin. Se loppukaneetti oli piikki Vihreiden politiikkaa kohtaan. Kirjoituksen pääteema oli terveyskeskuksen potilaiden heitteleminen ympäri maakuntaa. Taannoinhan oli Nokian uutisissakin kirjoitus, kuinka ikäihmistä roudattiin paikasta toiseen ja makuutettiin ilman tutkimuksia ja hoitotoimenpiteitä, ja pitkän ajan kuluttua kotiutettiin samassa kunnossa kuin oli tk:hon hakeutunut.

        Pakkohan on "heittää" potilaita ympäriinsä kun Nokian hyvinvointikeskus valmistuu vasta 2023. Sitä ennen pitää kestää tilapäisratkaisut, vai onko itselläsi parempia ideoita?

        https://www.nokiankaupunki.fi/kaupunki-ja-hallinto/strategia-ja-hankkeet/hankkeet/nokian-hyvinvointikeskus/#9d36786d


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaa jaa. Mutta kun sinne uuteen "pahoinvointikeskukseen" tulee vain 24 vuodepaikkaa ja Lempäälässä säilyy edelleen 22 paikkaa.

        Paljonko oli vanhassa puretussa terveyskeskuksessa vuodepaikkoja?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. R.I.P Marko lämsä

      Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
      Tampere
      62
      4312
    2. Vappu terveiset kaivatullesi

      otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
      Ikävä
      155
      1813
    3. Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut

      Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html
      Maailman menoa
      14
      1523
    4. Puskaradio huutaa

      Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !
      Suomussalmi
      38
      1287
    5. Miksi aina vain seksiä?

      Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau
      Sinkut
      168
      1073
    6. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      58
      919
    7. Vieläkin jaksaa

      naurattaa. 😆 🐽🐷🤣 M - N
      Ikävä
      78
      904
    8. Martinalta vakava ulostulo

      Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      168
      833
    9. Hei rakas A,

      olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en
      Ikävä
      54
      821
    10. Kyllä sitä on tyhmä

      Ettei aikoinaan sua ottanut. Huomenta❤️
      Ikävä
      39
      791
    Aihe