Mitähän tänään amiksella oli tapahtunut ? Joku jonne vetässy leppikkoon Maliskyläntien yli koulun pihasta ilmeisesti. Millon tähän nuorison ( pääasiassa lestojen) liikenneterroriin joku puuttuisi ? Ehdottaisin vaikka poliisia.
Kouhottaminen autolla
11
812
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä näitä kouhoja nivalassa piisaa
- Anonyymi
Monet kouhottajat aloittavat jo ennen mopoikää.
Nytkin on muutama mopolla kouhottajaa liikkeellä, ja pari autolla kouhottajaa. Heidät tunnistaa yleensä valtavasta metelistä jo kaukaa.- Anonyymi
Mopo-Ikä. Ai onko sellainenkin keksitty?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mopo-Ikä. Ai onko sellainenkin keksitty?
15v, oliko uusi juttu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
15v, oliko uusi juttu?
Oli. Olen itse paljon vanhempi ja tietääkseni mopo on tarkoitettu ihan kaikille ajoneuvoksi kuten on autot ja muutkin härvelit.
Ilmeisesti sinun mukaan sillä saa ajaa vain jos on 15. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli. Olen itse paljon vanhempi ja tietääkseni mopo on tarkoitettu ihan kaikille ajoneuvoksi kuten on autot ja muutkin härvelit.
Ilmeisesti sinun mukaan sillä saa ajaa vain jos on 15.Taidat olla näitä Nivalassa olevia vieraskielisiä, joista joku olikin jo huolissaan.
Tässäpäs olisi lyhyt selitys suomen kielen käsitteestä mopoikä, eli mopoiän saavuttanut nuori on riittävän vanha ajamaan mopoa yleisillä teillä, ja tämä ikä on siis viisitoista vuotta.
Onkos naimaikä tuttu? Se tulee sitten mopoiän jälkeen.
Sitten voisit opiskella myös seuraavia käsitteitä: Uhmaikä, aikuisikä, keski-ikä ja eläkeikä.
- Anonyymi
Tänäänkin yks riehu autonsa kanssa keskustassa kuin paraskin idiootti.
- Anonyymi
Nivala on kyllä yksi paskaringinpyörittäjän kylä.
- Anonyymi
Eikö noissa kaahareiden autonromuissa pysy enään edes öljyt sisällä, kun pitää sotkea kadutkin?
- Anonyymi
Onkohan sama romu joka levitti öljyt pitkin Nivalaa muutama kuukausi sitten? Oli mersun tankkerista loppunut ölppä viimein kydöntien ja Pellervontien risteyksen bussipysäkille. Joku kouho on muuten kaatanut kydöntieltä lyhtypylväänkin.
- Anonyymi
Nivalassa jäteöljyt näemmä kierrätetään tielle, onhan sekin yksi tapa kierrättää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135203
- 675014
- 904084
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753590Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603168- 432771
- 152287
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️461868- 381750
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371608