Onko hän ihastunut minuun?

Anonyymi

Olin yhessä tapahtumassa, ja siel oli yks poika.
Tänään sain kuulla yhen jutun. Kaks tyyppii kerto tänää, et ne oli nähny, et tää poika oli kattonu mua koko ajan. Sit myös meillä oli semmone peli. Kaikki luuli, et yks henkilö oli voittanu sen, mut oikeesti se olin mä, mut kaikki muut luuli, et se on tää toinen.
Sit tää poika korjas, et se olin mä, joka voitti. Se siis huomas, että mä olin pärjänny siinä pelissä paremmin ku tää toinen henkilö. Tän tapahtuman jälkeen en oo nähny tätä poikaa. Siis ku olin vaa siel tapahtumassa.

Täs nyt on vaa kaks juttuu, mut voiks se olla ihastunu muhun? Siis en ite ollu ollenkaa huomannu, et se oli kattonu mua, mut kuulin, että kaks tyyppiä oli nähny, ku se oli kattonu mua.

En tiiä onko kukaan ikinä ollu muhun ihastunu, nii siis ei oo mitää aikasenpaa kokemusta. Osaaks joku sanoo?

2

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, no kyllä kai toi vähä siltä kuulostaa, et vois se hyvinki olla suhun vähän ainaski tykästyny. Miten sä nyt kuiteski voit tolleen olla huomaamatta ku joku kattoo sua, yleensä sen kyllä vaistoo jotenki sen kattomisen. Liiotteleekohan noi tyypit, onko niillä joku juoni nyt tossa. Mut kyllähän toi sun puolustaminen kuiteski on kans osotus, että se sut noteerannu on, seurannu tekemisiis siinä. Mut ehkä sun pitää vaan jatkaa tota samoissa ympyröis oleiluu, ja ehkä sille jotain sanookki. Ku ettähän te enää mitää noubadeja oo, jolle niinku ei vois mitää edes sanoo. Just do it.

    • Anonyymi

      Siis joo itekki ihmettelin, etten huomannu sitä mun kattomista. Mut siinä oli semmone tilanne, et olin vähä muissa maailmoisa, ku jännitti ja en ollu siinä kohtaa sen lähellä. Tai siis olin vähä kauempana tätä poikaa. Nämä kaks henkilöö, jotka oli nähny sen mun kattomisen, nii ne pyöri siinä mun ja tän pojan luona.

      Mut nyt, ku oon tätä päässäni nii tuli mielee yks kerta ku se nousi varpaille, ja silleen kurkotteli tai taivutti ylävartaloa, et se näkis mut. (Ja anteeks tästä mun huonosta selityksestä. ) Nii on se sit varmaan totta, et se on ainaki tän yhen kerran kattonu mua.

      Siel tapahtumassa ei kuitenkaa ollu sellasia tilanteita, joissa me kaks oltais oltu tekemisissä paljoo. En nähny sitä niin paljoa siellä, enkä siis ollu koskaa kahestaan sen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      67
      2493
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2147
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2107
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2052
    6. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1885
    7. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      587
      1846
    8. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1843
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      18
      1660
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1433
    Aihe