Onko Suomessa mahdollista saada luonnehäiriöiseen ihmiseen lähestymiskieltoa?
Lähestymiskielto
5
711
Vastaukset
- Anonyymi
Teoriassa kai niihin liittyy aika paljonkin luonne häiriötä, mutta se miten laki sitä mittaa niin on eriasia.
- Anonyymi
Minkälainen tyyppi? Riippuu siitä mitä on tehnyt.
- Anonyymi
Soittaa ämyrit täysillä. Asiasta sanottu niin aloitti mustamaalauksen ja rehvastelee somessa. Hommaa piieistään kaverwita mukaan. Täysin sairas tyyppi.
- Anonyymi
Omituisimpia on ne, jotka vaikuttaa ihan normaaleilta, mutta silti lähtee tällaiseen mukaan.
- Anonyymi
Luonnehäiriöiselle saa lähestymiskiellon samoin edellytyksin kuin muillekin. Vaikka luonnehäiriöisiä ne taitavat olla kaikki, joille lähestymiskieltoa haetaan.
Jotain näyttöä lähestymiskiellon tarpeesta vaaditaan. Luonnehäiriö sinänsä ei riitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1432390
- 1751661
- 911556
- 681508
- 79904
- 68841
- 55786
- 58773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6765Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152725