Iltalehti kertoo näin: "Asunnon haltija oli vangittuna epäiltynä kadonneen taposta ja kaksi muuta olivat pidätettyinä. Kaikki kuitenkin vapautettiin. Muutama vuosi myöhemmin asunnon haltija tuomittiin toisesta tapauksesta tapon yrityksestä."
Tapahtuiko tuo tapon yritys Tampereella ja minä vuonna? Muutamahan on alkaen kolme, eli 2010 ja siitä eteen päin olisi tuo tapon yritys tapahtunut.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/41324a3a-28fb-4f06-bae9-71de604ec709
Tapahtuiko tuo tapon yritys Tampereella ja minä vuonna? Muutamahan on alkaen kolme, eli 2010 ja siitä eteen päin olisi tuo tapon yritys tapahtunut.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/41324a3a-28fb-4f06-bae9-71de604ec709
Vastaukset 14
Vanhimmat
piilottivat ruumiin niin ettei löydy tai sit oikasi ja tippu pikkutohloppiin taitaa olla kuten raisa ettei löydy tai löytyis ja suomes selviäis monta muuta rikosta mut kuulustelumetodit on lepsut syylliset pitäs nostaa kattoon käsistä riippuun ja sanoo että keskustellaan sitte ku alkaa löytyyn vastauksia niin kyllä alkais rikokset selviään ja ruumiit löytyyn
Jos olivat sekaisin aineista niin tuskin ovat kauas sitä vieneet.
Hyvin mahdollista että veivät kauaskin. Kämpän haltijalla tällä "Nikke" nimisellä yhteiskunnan toivolla kun oli muuttopuuhat päällä. Näin ollen ruumiin siirtäminen kävi huomiota herättämättä muuttopuuhien lomassa.
Jonkun paikalla olleen auton takaluukusta oli löytynyt teemun verta. kuulemma kuunnellut stereoita takaluukussa sen jälkeen kun oli hakattu. varmaan ,mutta kuolleena tai tajuttomana.
Paljonkos tuo kämpän haltija Nikke sai tuomiota tapon yrityksestä? Meniköhän ehdollisella kuten taitaa Suomen vitsilaitos yleensä moisesta antaa.
Eiköhän se ehdonalaisella mennyt. Mutta kyllähän se päivä vielä tulee kun Teemun olinpaikka selviää.
Onkohan tämä tekijäkolmikko enää hengissäkään? Elinikäodotehan tuollaislla on normaaliväestöä alhaisempi.
Tampereella on kyllä Suomen surkein henkirikosten selvityskyky.
Onko Tampereen poliisi saanut yhtäkään henkirikosta selvitettyä tällä vuosituhannella?
ei tampereen poliisi mitään selvitä kaupois vartijat ottaa varkaat kii sit vasta tulee poliisi joka myöhemmin kertoo selvittäneensä rikoksen tesomalla puukotettiin yksi ei olsi poliisi ikinä selvittäny mut se tuli itse ilmottautuun ja myöhemmin papereihin tuli että poliisi löysi syyllisen ja rattijuopot joku ilmoittaa ja sit poliisi omii kunnian
Yhden.
Sen, kun tekijä tuli itse kertomaan mitä oli tehnyt. Sitäkään eivät meinanneet kuunnella ensin, mutta taisi olla sen verran sitkeä, että kertoi väkisin.
Miksei kukaan saa muutosta aikaan, monta sisäministeriä on jo ollut, eivät mitään muutosta tilanteeseen.
Onko noista kaveruksista joku jonkin isokenkäisen poika tai vaihtoehtoisesti poliisin jälkikasvua?
Eihän tuollaista tutkinnan ryssimistä muuten voi selittää.
Niin. Kyllä jokunen varmaan epäili niitä asunnossa olleita tai jotain pääjehua siellä. Onkohan niin että jäänteet on viety maalle ja maan alle. Sitten on väitetty että se lähti vaan kävelemään tuosta? No mene ja tiedä. Jos olisi kävellyt viileässä ilmassa, ainakaan jäänteitä ei ole löytynyt kaupunkialueelta, se jo kertoo jotain.
Se kämppä ois pitäny tutkia heti, eikä vasta sitten kun oli remontoitu ja maalattu verijäljet piiloon.
Sillä ei ole enää merkitystä. Se täytyy nyt jostain muualta ihmetellä asiaa ja miettiä. Näkökulmia.