Tällaisia tietoa korona sta on:

Anonyymi

10

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopettakaa nyt Sievin nostaminen stagelle. Monessa muussa kunnassa tilanne aivan samanlainen. Jostakin syystä Sievi haluttiin ottaa huomion kohteeksi.

      • Anonyymi

        Ei muualla uhkailla rokotteen antajia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei muualla uhkailla rokotteen antajia

        En ole seurannut tarkasti. Miten rokotteen antajia on uhkailtu?


      • Anonyymi

        Tehkää parannus ja irrottautukaa lahkostanne.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen rokotevastaisia kuntia johtaa nyt Sievi, jossa aiheesta pitää puhua varovasti: "Aggressiivinen hyökkäys yllätti"

        Lähde: https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pohjanmaan-rokotevastaisia-kuntia-johtaa-nyt-sievi-jossa-aiheesta-pitaa-puhua-varovasti-aggressiivinen-hyokkays-yllatti/8236238#gs.b6em02

        Aggressiivinen hyökkäys tarkoittaa tässä kipakkaa palautetta sähköpostitse yms. tavalla. Vaikea tietää, mitä seurakunnan työntekijä tuolla ilmaisulla tarkoittaa. Ehkä liioiteltua ja media on hanakka tarttumaan tällaiseen.


    • Anonyymi

      Juttu on vain Iltalehti -tilaajille. Ei hetkauta, koska maksumuurin takana.

      • Anonyymi

        sievi on muutenkin pieni tyhjiö suomenkartalla,samoin kuin monenpääsiellä,jotka vastustaa koronarokotusta,


    • Anonyymi

      No nimen omaan tuo kirjoituksesi tyyli, ja netin linkkisi se vasta propagandaa on...


      Ja kyllä tuo mainitsemasi valhepropaganda toimii kumpaankin suuntaan. Kuka tässä on lopulta oikeassa, se jää nähtäväksi.

      Näkökannasta riippuu, mikä propaganda on mainitsemaasi valhepropagandaa, ja mikä propaganda on "oikeassa olevaa" propagandaa.

      "Koronakultin jasenet", nuo todelliset korona hysteerikkojen aateliset lukee nimenomaan tällaisia juttuja, ja uskoo joka sanan. Ja saavat ilmeisesti jotain sairaalloista nautintoa siitä.

      Ja juuri sinunkaltaisesi ihmiset niitä idiootteja usein oottekin, älykäs ja ajatteleva ihminen, homo sapiens, voi, osaa, ja saakin suhtautua kriittisesti esim lukemaansa. En tuota iltalehden korona hurmoksessa kirjoitettua juttua jaksanut lukea edes yhtä sivua.
      Ja sivuhuomautuksena mainitsisin, että ko iltapäivälehden tyyliin kuuluu kirjoitella juttuja, jotka myyvät. Mitä shookeerammat uutisotsikot lehden kannessa, sitä paremmin se myy.

      Esim jossain tieteellisessä julkaisussa ei varmaankaan jotain iltalehden artikkelia kovinkaan luotettavana lähdekirjallisuutena voisi pitää.

      Tällaisen juttujen tarkoituksena on pelotella ihmisiä, ja muuntaa heidät pikkuhiljaa korona propagandan aivopesemiksi, nöyriksi ja omaa tahtoa vailla oleviksi 2-3, tai 3-x kertaa piikitetyisi maskilampaiksi.

      Ps kirjoituksestasi pystyy ns rivien välistä päättelemään, että oot ilmeisesti joko menettänyt, tai menettämässä hermosi koronan takia.
      Tuota menoa joudut itsekin ehkä johonkin hoitoon.

      Eikä kannattaisi yleistää liikaa. Osa sieviläisistä on niitä kaltaisiasi aivopestyjä, piikitettyjä maskilampaita, niinkuin sinäkin. Ja osa ei oo. Kehottaisin sua pitämämään huolen omista asioistasi.
      Tai ainakin käyttämään hieman asiallisempaa kieltä. Sananvapaus tietysti olemassa, mutta et sinä tuohon tyyliin tee muuta, kuin auot päätäsi.
      No, jonkinlaista propagandaahan se on sekin...
      Tai kuten sinä asian ilmaisisit, valhepropagandaa... 🤔

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3844
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2448
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1809
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1756
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1487
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe