Astuin punaiseen puolukkamättääseen ja aikomukseni oli alkaa poimia. Kuitenkin kohta pääni ympärillä pörräsi vihainen ampiainen ja pisti nenänjuureen, vaikka juoksin heti kauemmaksi. Kohta niitä oli ilmassa varmaan sata yksilöä. Kun myöhemmin hain marjaämpärit pois n. viiden metrin päästä mättään takaa, ne lähtivät seuraamaan ja toinen puri vielä sadan metrin päässä korvan taakse, kolmas ristiselkään ja neljäs solisluun paikkeille rintaan. Ne olivat tarttuneet vaatteisiin ja kotonakin yksi löytyi vielä fleesepuserosta.
Ampiaiset vaanivat poimijoita.
Anonyymi
0
818
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614168KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122701Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452212Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291863- 241833
- 281556
- 171390
- 621265
- 1141213
- 311178