Jotain rajaa, on perussuomalaisten tunnuslause. Puolue haluaa jotain rajaa teollisuuden ja liikenteen päästöihin, lihansyöntiin, autoiluun, ydinvoimaan ja kulutusjuhliin.
Toisin sanoen "Jotain rajaa" on ymmärrykseni mukaan perussuomalaisten hiilineutraali kannanotto ja kädenojennus Vihreille.
Hallitusyhteistyötä odotellessa.
Perussuomalaisissa vihertää
4
94
Vastaukset
Ei voi kuin ihmetellä, näitä aloituksia.
Täydellinen tyhjäpää eri nikeillään jodlaa outoja "käsityksiään ja odotuksillaan", kun persu sitä, persut tätä, onko persut, eikä persut . . . . .- Anonyymi
Olikohan ne perussuomalaisten keskinäisissä tapaamisissa käytetyt vasarat omia vai ilman maksamista rautakaupasta haettuja?
Anonyymi kirjoitti:
Olikohan ne perussuomalaisten keskinäisissä tapaamisissa käytetyt vasarat omia vai ilman maksamista rautakaupasta haettuja?
Ei voi kuin ihmetellä näitä matalaotsaisia tarinoita antipersulta.
Mikä siinä oli muuten väärin?
Jos sanotaan, että jotain rajaa ilman että sitä on määritelty, niin sen voi tulkita että perussuomalaiset haluavat rajaa ympäristön turmelemiseen.
Elokapinalaisetkin haluavat jotain rajaa, niin eikö siinä ole paljon yhteistä persujen kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574932Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813596SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312573SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402243Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962119Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282036Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861999Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191488Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051380