Paha Kapitalisointi jatkuu

Clobaalit yritykset valtaavat suomen!
Pahempi kuin valtion omistus! ei mitään kansalaisvastuuta!

Kataisen opit on syvältä
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokoomus ei ole enään yksityisyrittäjän asialla!
Vaan clobaalien yritysten.

Äänestä

Jepulis, tää touhu alkaa kyllä hirvittää jo tavallisempaakin tallaajaa. Panee funtsiin vastatoimia. Pitäsköhän liittyy Attaciin... se kun vissiin aika voimakkaasti vastustaa just tätä meininkiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sikafa kirjoitti:

Clobaalit yritykset valtaavat suomen!
Pahempi kuin valtion omistus! ei mitään kansalaisvastuuta!

Kataisen opit on syvältä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu