Kun ajattelee tarkemmin niin ei ole kallista vaatia 100 euroa puolesta tunnista!! Yleensä ajatellaan että meillä on asiakas koko ajan!! Voi hyvät ihmiset, on jopa päiviä ettei ole kuin muutama asiakas! Kuitenkin pitää olla huone valmiina, itse valmiina, sellainen kuin asiakas halua.. Ei ole myöskään oikein että asiakas maksaa 100 euroa ja hän käyttää minua sillä maksulla niinkuin haluaa!! Mutta jos nostetaan hintaa niin asiakkaat häipyvät, ainakin vähenevät! Tämä on hyvin raskas ammatti ja haluankin muistuttaa tälle alalle pyrkiviä harkitsemaan tarkoin ennen kuin aloittaa!! Lopuksi varoitan vielä että ammatistamme on hyvin vaikea luopua!!! Kymmenen vuotta olen harjoittanut ammattia ja voin kertoa suoraan että tulot (vaihtuvat jatkuvasti) kuukaudessa ovat olleet parhaimmillaankin 8000 - 15000 euroa. Kuulostaa hyvältä mutta pitää laskea tuloista pois vuokra, aineet, kaikki työhön kuuluvat vaatteet, työkalut jne. Tietenkin myös vero jonka asiakkaat lupaavat usein maksaa puolestani! Nyt korona-virus aikana ovat tuloni romahtaneet... Pyydän kaikilta ymmärrystä ammattikunnallemme.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Missäpäin vaikutat?
- Anonyymi
Osui ja upposi kjäh kjäh 🤣 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osui ja upposi kjäh kjäh 🤣 😂
Taas sinä neljän sanan sanavaraston omaava säälittävin aivovamma 🤡
- Anonyymi
Ymmärrän. Vasta nyt Tulin ajatelleeksi ettei teille tipu rahaa koko ajan jatkuvasti! Anteeksi minulle, nyt haluaisin auttaa sinua mutta kuinka se olisi mahdollista? Toivon sinulle kaikkea hyvää jatkossa!
- Anonyymi
Kerro kerro
- Anonyymi
Idiootti
- Anonyymi
Älä jauha paskaa. Et sinä mitään veroa maksa. Myös asunto pitää ihmisellä olla muutenkin. Samoin vaatteet, ja nekin otetaan tuossa työssä heti pois. Kortsut ja rasvat maksaa euron per kerta.
100€ on hyvin normaali työssä käyvän keskipalkkaisen päiväansio verojen jälkeen.
Puolen tunnin työllä tienaat sen mitä toiset 8 tunnissa. Valitat ja haluut ymmärrystä,oletko ajatellut että myös meiltä jotka tienaamme työllä/yrittämisellä on tulot tippunut suurimmalla osalla kokonaan,niin mistähän me ne rahat huorile tehtäs?
En kyllä ymmärrä miksi joudut perustelemaan veloitusta ym. Tekeekö kampaajat, autonkuljettajat, rakennusmiehet, asentajat niin? Jokainen on oikeutettu pyytämään palveluistaan haluamansa hinnan. Jokainen voi myös itse päättää haluaako maksaa kyseisestä ’palvelusta, työstä’ pyydetyn hinnan. Jos hinta tuntuu liian isolta niin ei kukaan pakota palvelua käyttämään. Jos itsellä ei ole varaa palveluun on turha valittaa.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411877Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101270- 991011
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 102888
- 62716
- 32612
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku12505- 78501