Vaan sitä varten että porukka huhuilee ja sekoilee ihastuksiensa perään kuvitellen että se ihastus on täällä?
Vai voiko täällä kirjoittaa ikävästä ylejään tai jos vaikka kaipaa jotain tuttuaan tai pois mennyttä ystäväänsä tms?
Mikä tän homman nimi oikein on?
Kun joku vastas mulle että mää haluan vain että täällä joku kaipaisi mua. Mitä ihmettä??!! Mikä kumma palsta. Onko tää joku seukkasivusto tai treffiipalsta.
Ihan outoa.
Vai voiko täällä kirjoittaa ikävästä ylejään tai jos vaikka kaipaa jotain tuttuaan tai pois mennyttä ystäväänsä tms?
Mikä tän homman nimi oikein on?
Kun joku vastas mulle että mää haluan vain että täällä joku kaipaisi mua. Mitä ihmettä??!! Mikä kumma palsta. Onko tää joku seukkasivusto tai treffiipalsta.
Ihan outoa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Täällä oli joskus aihelaatikko mikä sanoi, että "keskustele tunteista, kaipuusta ja mitä tuntemuksia ikävöiminen herättää".
Ei täällä kirjoiteta oikeasta ikävästä. Kokeile jotain toista palstaa.
Kuolleiden muistelemiselle taitaa olla oma osio...
No voiko täällä ylejään keskustella aiheesta ikävä että jos ikävöi ystäväänsä esim tämä palsta on kummallinen.
Mitä keskuatelua se tällainen on että huudellaan vaan että mies siellä sun täällä sulla on ihanat silmät tai että nainen mennäänkö puskaan panemaan.
Siis TÄH??! Ihan oikeesti hei.
"Ylejään"? Joo, oon lopettanut ylen uutisten lukemisen.
Mene "ylejään" tuonne https://keskustelu.suomi24.fi/terveys/kuolema-ja-suru
Joku onnistui provosoimaan sua. Siitä se lähtee.
Tuo on aloittaja jolle vastasit.
Lyhyesti: on.
Ystävää minä ikävöin.🥰
En ole kuvitellut kaipaamani ihmisen olevan täällä. Ajatustenpurkupaikka tämä on minulle.
Sinä päätät millainen palsta tämä on. Jokainen voi vaikuttaa omilla jutuillaan. Sinä et ole vielä edes yrittänyt. On hassua kun kirjoitat kuin olisit ulkopuolinen jotenkin. Meistä jokainen on ihan yhtä ulkopuolinen tai sisäpuolinen kuin sinäkin.
Tää on sellanen satuja ja tarinoita osasto, vastuu jää sinulle.
Voihan tää hullunmylly periaatteessa niitä treffejäki edistää, sama kai se mistä kimmoke tulee. Ihminen näkee sen mitä uskoo.
Täältä pitää hakemalla hakea jotain keskustelun tynkää. Suurin osa jotain ihme trollausta sekä lennähtäviä lauseita joista ei pysty ymmärtämään mitä tarkoittaa. Joskus täällä oli ihan mukavia tekstejä. Nykyään vaan ahdistavia. Jos kaipaat jotain niin joudut silmätikuksi ja sinua aletaan kiusata. Ainakin tämä auttaa unohtamaan kaipauksen.