Miksi keskustapoliitikko entinen pääministeri tienaa ,300te istumalla venäläispankkien hallituksessa. Minäkin voisin istua. Ihan sama kuka istuu. Hullua raha haaskausta. Todella sairasta
Esko Aho tienaa tekemättä mitään
Anonyymi
12741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tätä se on politiikka. Eletään herroiksi kansalaisten rahoilla, keksityllä virkanimikkeellä ratsastaen, mutta mitään tekemättä.
Miten niin kansalaisten rahoilla? Tämän hetken työnantajia ovat mm. East Office ja Sberbank. Missä virhatehtävissä Aho on?
Ei sen palkkaa suomalaiset maksa. Venäläiset kapitalistit, oligarkit maksavat, kai hän on heille sen arvoinen, kun pystyi suomalaisiakin huijaamaan aikoinaan. Lipposen Paavo on kyllä pahempi kun" kusetti" eläkeläisiäkin.
Toi touhu mennyt todella sairaaksi. Rahaa valuu tollasii paskoihin. Onneks Aholle rahaa syynää venäläiset. Suomessa paljon ns. turhia virkoja, joita rahoitetaan kansalaisten selkänahasta. Sitten ihmetellään, kun Suomi velkaantuu koko ajan. Velkaantuu kai, kun rahaa palaa miljardeja turhiin virkoihin ja täysin tuottamattomaan maahanmuuttoon
Maahanmuuton lisäksi myös terveydenhuolto ja oikeusministeriön toiminta on tuottamatonta. Lopetetaan nekin! Niitä ei kansalaiset tarvitse ja selkänahat säästyy.
Jonkun pitäisi tehdä eliitin touhuille loppu. Pitäisi olla joku ns. salainen vaikka 50 miehen ryhmä. Kyllä eliitin touhuille pistäisi stopin. Joka viikko esim. Eliitin edustajia katoaisi jonnekin
Kannatetaan
Kuolemanpartiotoiminta ei mielestäni kuulu sivistyneeseen yhteiskuntaan. Kuka päättää keitä eliittiin kuuluu ja milloin kuolemanpartion käskyttäjistä tulee eliittiä? Väkivallan ihanointi on elämänkoululaisten elämänkatsomusta.
Ihme, kun Suomessa tehdään paljon henkirikoksia, mutta kukaan ei tee mitään eliitin edustajille
Keitä ovat eliitin edustajat?
Olisiko parempi maksaa suuryritysten johtajille ja hallitusten jäsenille rividuunarin palkkaa ja palkkioita?
Minkälaisella ansioluettelolla ajattelit pyrkiä venäjän suurimman pankin hallitukseen? Ilmeisesti et ole tietoinen minkälaista yritysten hallitustyöskentely on ja millaista osaamista se edellyttää.