Moikka! Ruvetaan katsomaan mulle hevosta ensi keväänä!
Kysymys kuuluu; oon nyt noin 152cm ja 45-50kg, ja minun pitäisi jäädä noin 160-165cm pitkäksi.
Millainen hevonen minun pitäisi hankkia?
Minkä kokoinen hevonen?
1
206
Vastaukset
- Anonyymi
Lähtökohta on että hevosen selkä on niin että näet sen selän yli. Tässä on mukana kasvunvara eli kun olet sen 160 - 165 , hevosen selän pitäisi olla hartioidesi tasalla.
Voit ottaa yhtä hyvin puokin kuin suokinkin. Jos löydät hevosen jolla on menohaluja mutta joka silti pysyy käsissä, saat loistavan heppakaverin. Varmista että se antaa koskea joka paikkaan, mahan alle, korviin, sukuelimiin,silmien yli vetäisyyn ja sieraimiin. Muista hommata eläinlääkäri suorittamaan ostotarkastus kun olet hevosesi löytänyt, älä luota myyjän eläinlääkäriin.
Onnea etsintään. Kasiro
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342