Ilmasto on hyvin monimutkainen kokonaisuus, jossa ei ole korrelaatioita kuin satunnaisesti. Siitä huolimatta IPCC rakentelee niitä kuvitteellisilla arvoilla.
Kaikkia muuttuvia tekijöitä ilmaston muotoutumiseen ei edes tunneta tarkasti, kuten ei CO2:n vaikutustakakaan. Miksihän se on nostettu päällimmäiseksi?
Keskusta, järki mukana ilmasto vouhotuksessa
14
288
Vastaukset 14
- SOTILAShuipulta
Täällä on vaikeaa, ellei lähes mahdotonta saada aikaiseksi vuoropuhelua. Ymmärtämätöntä huutoa ja solvausta riittää.
- Anonyymi
Onhan täällä paljonkin hyviä keskusteluita ja vuoropuhelua, kunhan tekee perustellun ja monipuolisen avauksen keskusteluun. Tietysti riippuu vähän aiheesta, mutta kuitenkin.
- Anonyymi
Jaa, en tiedä, en ole sellaista nähnyt tällä palstalla. Mutta sen olemme nähneet, kuinka sinä keskustelet itsesi kanssa: joskus kokonainen ketju on pelkkää sinun omaa "keskusteluasi" ilman, että kukaan muu olisi kommentoinut mitään.
Mutta kyllä täällä keskustelua saa, jos avaa Keskustasta ihan kunnon avauksen - positiivisen tai negatiivisen. - Anonyymi
Ja viimeisenä ajatuksissa tietysti Herra Kapi, oliko myös aamuyöstä ensimmäinen ajatus?
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, en tiedä, en ole sellaista nähnyt tällä palstalla. Mutta sen olemme nähneet, kuinka sinä keskustelet itsesi kanssa: joskus kokonainen ketju on pelkkää sinun omaa "keskusteluasi" ilman, että kukaan muu olisi kommentoinut mitään.
Mutta kyllä täällä keskustelua saa, jos avaa Keskustasta ihan kunnon avauksen - positiivisen tai negatiivisen.Myös asiallisuutta tarvitaan Jombe!
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, en tiedä, en ole sellaista nähnyt tällä palstalla. Mutta sen olemme nähneet, kuinka sinä keskustelet itsesi kanssa: joskus kokonainen ketju on pelkkää sinun omaa "keskusteluasi" ilman, että kukaan muu olisi kommentoinut mitään.
Mutta kyllä täällä keskustelua saa, jos avaa Keskustasta ihan kunnon avauksen - positiivisen tai negatiivisen.Ketkä me Jombe?
- Anonyymi
Ei ole upea ura ossilla, yliluutnatti. Aivan surkeaa.
Parhaani tein epäitsekkäästi isänmaan parhaaksi. Ei siinä sotilasarvoja paljon mietitty.
Ei tiedä ilmasto mitään IPCC:n ilmastimalleista.
- Anonyymi
Vihreät eivät tiedä mitään ilmastonmuutoksen, kaavojen ja biodiversiteetin tasapainoisesta yhdistämisestä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008305441.html
Yhdyn Kuntaliiton ja Talvitien mainitsemiin kommentteihin kirjoituksessa.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1081285
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726- 70666
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129654- 67616
- 53597
- 55545
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93463Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20460- 34457
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?114449Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
- 49437
- 51435
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e82427Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het30419- 52403
- 42400