Kainuuntiellä oleva kuoppa kirjaston jälkeisessä risteyskodassa on kohtuuton henkilöauton ylitettäväksi. Matelemallakin tulee pohjakosketus. Mitään merkkiä kuopasta ei ole viritetty, joten auton pohjan hajoamisesta on vastuu kaupungilla. Pimeässä 30 km vauhdissakin rytisi pahasti. Siispä Patja vastuuseen, on puhtaasti kaupungin asia Vähintä mitä voisi tehdä on ohjata liikenne sivukadulle. Kukapa ulkopuolinen edes kuopasta voi tietää kun ei ole edes liikennemerkkiä varoittamassa. Ei riiä et sanotaan - pian korjataan.
Kaupungin tekniikalle isot laskut
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Salmen jarihan nuo korjautti äkkiä , mutta kun hänet irtisanottiin niin mikään ei enää toimi! Soittele Patjalle.
Kiinnitin huomiota kun ohi menin. Jos ei tiedä hidastaa niin pohja rytisee varmasti normaalissakin henkilöautossa. Madalletuille bemukoille ajaminen siitä on jo mahdotonta. Harvinaisen huonosti on tämäkin kohta laitettu.
Ei ne ole kaupungin monttuja, vaan Pohjois-Karjalan Sähkön. Juuri aamulla paikkasivat ne.
Jalkakäytävät oli paikattu mutta ei vielä autojen rytinämonttua.
Kainuuntiellä paikkasivat yhdeksän jälkeen
Ne on vain lisänä näihin hidastus korokkeisiin jotta jokaisen kohdalla pitäisi pysähtyä. Eikös niihin pitäisi pystyä ajamaan sitä neljääkymppiä kun kerran aluenopeus niin sallii???
Paremmin alustasarjan testaamiseen soveltuu sataman suora. Siinä voi kokea kiihtymis- ja leviämisvaiheen samalla kertaa.
Pohjois-Karjalan sähköltäkö voi hakea vahingonkorvauksia autonsa rikkonut?
ELY - keskus korvaa valtionkonttorin kautta. Kysyin tänään asianajalajta asiata kun autostani ajosi öljypohja montun vastapenkkaa. Paikalla kävi poliisi,palokynra ja lehdestä toimittaja.