Kyllä SDP opit menny perille:kaikki mulle heti nyt.Veronmaksaja tollohan kaiken kustantaa.Iltalehti taas raotti ahneuden mittaa.Että ottaa pattiin pellen naama🐴
Molskilta hillotolpalle
Anonyymi
16179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Marco on ylivetelä mykkä...
Ja kyllä te kehtaatte!
Puhua totta. . .
Eikö teitä hävetä,,,sanoi Marin,ilmeisesti ei 🤪
Totuuden kertominen on nykyään "Vihapuhetta".
Mikä on hillotolppa?
Hillotolppa on paikka missä tehdään tili tekemättä mitään.
Mutta monet kansanedustajat ovat siellä lähinnä painamassa JAA tai EI painikkeita ryhmäkurin mukaisesti. Kyllä sitä joutuu jotakin sormea käyttämään, kun painaa sitä äänestysnappia.
Minulla tuli mieleen strippari jolla on menkat. Sen jäljiltä voisi olla hillotolppa. Muuten ei oikein aukea tuo "tolppa" tässä yhteydessä.
Hillotolppa on suomalaisessa politiikassa käytetty sana, joka viittaa maaliin, tavoitteeseen tai saavutettuun edulliseen asemaan. ... Soinin mukaan hillotolppa on raviurheilussa käytettyä slangia ja tarkoittaa raviradan maaliviivalla olevaa paalua.
Tämän olisit kyllä itsekkin löytänyt netistä mutta nytten sinutkin saatiin tietoiseksi muustakin kuin alapää vitseistäsi.
Ei ihme etten tiennyt, jos se on peräisin perussuomalaisten entiseltä puheenjohtajalta Timo Soinilta. Hänen asiat tai sanomiset eivät koskaan ole kiinnostaneet.
Miksi jotkut yhä äänestävät sitä nahjusta ? ?
Ihmiset eivät ota selvää politiikasta. Monet äänestävät "julkkista" ihan vain nimen perusteella.
Liiankin moni tekee niin.
Jep. Kannattaisi lukea MONIPUOLISESTI. Eikä aina vaan sitä "virallista totuutta". Joka ei useimmiten ole totuutta. Mutta on eniten esillä..
Kateellisen nyt vain käykää Lidlissä ja hävetkää työläistaustaanne ja vapiskaa puoluetaustaanne kun se ei auta missään eikä koskaan, koko kommunismi on suuri silmäänsahaus vedätys tyhmille nokialaisille, niin se vain on hyvät lapset.