Käyn läpi henkistä myllerrystä pääni sisällä. Kaikki energiani menee asioiden prosessointiin ja pohdiskeluun. Oma vajaavaisuuteni on saanut minut tuntemaan itseni huonoksi, tavalla jonka olen peittänyt ylimielisyydellä ja töykeällä käytöksellä. Ainakin jotkut tilanteet muistuttavat minua siitä, että en ole oikeasti mikään puhdas pulmunen. Kun käsittelen asioita, vääristyneitä muistoja yms. tunnen häpeää omasta käytöksestäni. Rehellisesti sanottuna minua hävettää, että olen väsynyt ja laiska. Mikään määrä materiaa ei saa minua tuntemaan toisin, vaan oikeastaan tunnen sen olevan vain lisääntynyt taakka jota kannan. Tunnen etten ansaitse mitään.
Tätä kirjoittaessa tuli vahva tunne alkaa lukemaan Raamattua. Rukoilen suojelusta, oikean suunnan löytämistä ja uudelleen syntymistä rakastettuna ihmisenä, aamen. Rukoilen, että minulla on rakastava puoliso, jossa rakkautemme on molemminpuolista. Tunnelma erittäin vahvaa vetoa toisiimme ja olemme erottamattomat. Olemme yhdessä kivikova pari, jolla on murtumaton periksiantamaton luonne ja vahva usko korkeampaan Jumaluuteen. Henkinen yhteys pysyy vahvana voimavarana läpi vaikeuksien, aina vain vahvistaen uskoa Jumalaan ja omaan tarkoitukseen. Olemme kuin luodut toisillemme, ja suorastaan vain puhkeamme kukkaan toistemme läsnäolosta. Olemme aktiivisia seikkailijoita, jotka haluavat yhdessä luoda ympärilleen hyvää. Rakkaudella H.
Kiitos rakas Jumala ja enkelit, jotka olette kanssani, aamen!
Rukoilen uudelleen syntymistä
7
683
Vastaukset
- Anonyymi
Jos etsit apua raamatusta ja henkimaailmasta olet pahasti sekoamassa. Hae apua terveydenhuollosta jos et itse kykene saamaan päätäsi ojennukseen .
- Anonyymi
Kiitos rakas Jumala ja enkelit, jotka olette kanssani, aamen!
He ovat totta ! - Anonyymi
Sinua Rakastetaan aina!
Olet tärkeä ihminen..! - Anonyymi
Rukoilen uudelleen syntymistä
Ok,osoitteesi on Pohjois-Korea,sinne synnyt seuraavaksi! Hengellisessä etsinnässä ja elämän kriiseissä ei ole hyvä jäädä liikaa yksin. Suosittelen jonkin tavallisen kristillisen seurakunnan pastorin tai diakonin juttusilla käymistä. Ja ihan normaaleja elämän hyviä asioita. Jos keskittyy ainoastaan uskonasioihin voi väsähtää.
- Anonyymi
Maailma antaa maailman ratkaisuja.
Luota Herraan. - Anonyymi
Tässä linkissä opetusta aiheesta. https://www.youtube.com/watch?v=Q40zAG7i8ok
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1237638
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t404406törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373902Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4082047Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi731637- 321487
- 351478
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1861207Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121148Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121063