SYSTEMA LEIRI HELSINGISSÄ 14 – 15.5.2005
Opettajaksi saapuu Valentin Talanov Moskovasta. Valentin on harjoitellut Systemaa yli 15 vuotta ja lisäksi hänellä on pitkä kokemus kilpanyrkkeilystä (mm. Venäjän nuorten raskaansarjan mestari). Valentinin tyyli opettaa on erittäin selkeätä ja johdonmukaista ja tästä johtuen hän on erittäin pidetty opettaja niin kotimaassaan Venäjällä kuin ulkomaillakin.
Systema leiri soveltuu kaikille jotka haluavat oppia tehokasta ja monipuolista taistelutaitoa. Osallistuminen ei edellytä aikaisempaa kokemusta taistelulajeista.
Harjoitusajat:
14.5 lauantaina 11.00 - 17.30
15.5 sunnuntaina 9.00 – 14.00
Paikka:
Fudoshin ry:n harjoitussali,
Vanha Talvitie 10, 00580 Helsinki
(Sörnäisissä, tukkutorialueella, ks. kartta) http://www.systemafinland.com/kartta2.gif
Hinta:
60e / 2päivää
35e / 1päivä
Maksun voi suorittaa ennen leiriä joko suoraan Suomen Systema Ry:n tilille (147030-244619 viestiksi leirimaksu) tai vaihtoehtoisesti käteisellä paikan päällä. Muista tuoda maksutosite mukanasi ensimmäisiin harjoituksiin, maksaessasi leirimaksun tilille.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot leiristä:
Tapio Koistinen 041 501 0398
[email protected]
www.systemafinland.com
SYSTEMA LEIRI HELSINGISSÄ 14 – 15.5.2005
JaP
0
353
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877