Tarjoan matalan kynnyksen julkituloa näin anonyymisti, onko tietoa/ennakkoaavistusta, mitkä euralaiset yritykset tulevat kyseistä passia vaatimaan? Olisi reilua varautua ja tietää se jo etukäteen, keille rahansa tästä lähin vie.
Koronapassi
10
1461
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti kaikki.
- Anonyymi
Ei mikään! Koronapassi-juna meni jo. Hallitus enää suunnittelee sitä mahdollista tulevaa käyttöä varten, käyttöön se ei tule tähän pandemiaan.
- Anonyymi
On tulossa ja koronaa käytetään vain sen "ratsuhevosena". Se on kuitenkin varmaa, jos koronapassi tänne väkisin ajetaan, voi vapaudelle sanoa bye bye!
- Anonyymi
Jep, jep! Ensi viikolla, sanoo iltapäivälehti. Olit turhan positiivinen.
- Anonyymi
Vastauksia ei ole tullut. Hiljaisuutta vaikea tulkita, mutta olen positiivinen ja ymmärrän, ettei ainakaan ensimmäisten joukossa olla rajoittamassa asiakkaiden virtaa?
- Anonyymi
En ymmärrä mitä hyötyä passista on, kun rokotetutkin sitä tautia levittää yhtälailla.
- Anonyymi
Passille ei ole olemassa mitään lääketieteellisiä perusteita, eikä tämä ole edes varsinaisesti koronapassi. Tulossa muuhun käyttöön ja vielä on mahdollista kaataa koko hanke. Aika kyllä loppuu pian ja pian hyytyy tavalla tai toisella kaikkien hymyt.
- Anonyymi
Joko te rakkaat pian ymmärrätte, että rokottamaton kuolee koronaan tai vähintään saa loppuelämän kestäviä sivuoireita suuremmalla todennäköisyydellä kuin rokotettu. Eikös tässä rokotevastaisia lampaita vaan suojella passilla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko te rakkaat pian ymmärrätte, että rokottamaton kuolee koronaan tai vähintään saa loppuelämän kestäviä sivuoireita suuremmalla todennäköisyydellä kuin rokotettu. Eikös tässä rokotevastaisia lampaita vaan suojella passilla?
Näin se on. Rokotetut saa passin avulla rauhassa levittää tautia toisilleen, mitä hyvän aikaa jo tehneetkin, kun rokotteista ei näy mitään hyötyä olevan. On väärä väite, että näin välttyvät pahimmalta taudilta, kun se muutenkin vie teholle vain murto-osan ihmisistä. Huomio kiinnitetty pelkästään tähän, vaikka rokotteesta tullut sairaalahoitoa vaativia haittoja merkittävä määrä enemmän. Maailma on aina tarvinnut hyödyllisiä idiootteja joukkoonsa ja tällä hetkellä tämä ilmiö korostunut. Tieteellistä dataa löytyy jo paljon olla ottamatta rokotetta, mutta kannattaa tottakai luottaa mieluummin iltapäivälehtien uutisiin. Vastuu on näin kokeiluvaiheessa yksinomaan ottajalla. Muistakaa se. Tosiasiassa en silti välitä paskan vertaa niistä aikuisista, jotka rokotetta jonottaa pelastajan ominaisuudessa. Siitä vaan, mutta lapsille annettavaa rokotetta vastustan (paitsi riskiryhmille) ja esim. briteissä on heille annettavien rokotteiden jälkeen kuolintilastot siinäkin ikäryhmässä nousseet huomattavasti. Näillä pohjilla lasten rokottamisintoa on vaikea käsittää. Varsinkin, kun muutamia poikkeuksia lukuunottamatta ovat sairastaneet taudin lievänä tai "oireettomana". Aika ison riskin kokeellinen rokote lapsille, punnitkaa ainakin hyödyt ja riskit mahdollisimman tarkasti ennen.
- Anonyymi
Es sunkka sää tyhmä ol? sill o tarkotus erotella mihenkkä uskova pölvästi pois ihmiste joukost. Menkkä mettä piilo ettei Koronapeikko tai viäl pahee Koronarokotuspeikko pääs purasemaa. Siit rokotuksest ko loppuu suvujatkamine, Bill Gates ymppä teihi nsanosirui ja muut kamala. Koronapass o sitä vart et eroteta kaik tyhmä mik ova ottanu piiki tai kaks ja voiva elä ja elämöir vaik vaa juavuksis kapakas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3577817Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1075539Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1114633Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli274440Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1534336Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523957Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1573829Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773727Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava373647SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853471