Esimerkkinä hoitoalat, kun esittävät muka kuormittavia töitä joista ei voi edes puhua yksityisiin verrattuna !? Yksityiset kuormittaa terveysalaa hoitosiirroilla ja näin vastuunkin pakoilua, mutta helppoa laskutusta !?
Se on kuin oikeistolaisten pyörittämä sosialistinen armeija, lois elätteineen vaatii utopiavihollisuuksiin kalliita Hävittäjiä joiden tuottavuus on enemmäkin kyseenalaista !?
Oikeistolla on outo isänmaallisuus, mainolla yrittää vaikeutta valtion palveluita yksityisille !?
6
102
Vastaukset
- Anonyymi
Nehän meinaa kaataa Suomen kuin Neuvostoliiton, tulsiko valetelia Sauli sitten Hitleriksi !?
- Anonyymi
Eihä keski-ja suuret yrityksetkään pyöri ilman valtion tutkimuslaitoksia ja jopa keksintöjä, ammattitaitoiseta työväestöstäkään puhumatta !?
Mutta onneksi on tymät palkansaajat ja rahoittava kohta jo omat työnsäkkin !?
Yliopistotkin on vain yläluokan ylläpitämiseksi, mutta suureltaosin työttömyyskortistolaisia !? - Anonyymi
Monella oikeistolaisella on syy näin peitetellä kun ovat sosialismielättejä itse !?
- Anonyymi
Putin pitää saada ratkaisijaksi !?
- Anonyymi
Ratkaistuksi, Suomen kateus häpeänkin vuoksiko !?
Suomen isänmaallisin osa asuu Floridassa, Espaniassa ja lomakohteissa ja loput vie velkarhojamme lentäin lomakohteisiin !?
- Anonyymi
Väärä palsta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310569
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432281Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331071Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997