🙄🛏️🪥 Lähtisköhän multa sängystä tyynyt jos nukuttaisiin miehen kanssa vierekkäin? Nimittäin mulle käy tosi usein niin, että nukahdan heti kun pää kopsahtaa tyynylle! Eilenkin nukahdin taas kesken iltavalmistelujen, lukuvalotkin jäi päälle.
Hyvää Yötä täältä ei mistään!
Hyvää Yötä täältä ei mistään!
Vastaukset 6
Vanhimmat
no hyvät on unenlahjat, ku joku murmeli
On tuosta nukahtelusta haittansakin. Saatan nukahtaa jopa istuessani tai mikä pahinta auton ratissa. Jälkimmäistä osaan onneksi jo varoa niin, etten lähde väsyneenä ajamaan.
Mä puolestani liikun paljon unissani, kuten myös muutenkin. Voin tarvittaessa ( ehkä kuitenkin vahingossa) tevasta.
Jos joutuisin nukkumaan tuulimyllyn vieressä siirtäisi osan tyynyistäni väliin, että saisin nukkua rauhassa.
Ois ihan kauheeta jos pitäis nukkua pää tyynyllä! Mielummin tyyny polvien välissä tai jalkojen alla kuin pään alla.
Useimmilla ihmisillä on tyyny pään alla. Hyvä tyyny tukee päätä ja niskaa ja vähentää näinollen selkäkipuja. Mulla on kaikkiaan 6 tyynyt ja niistä kaksi on pään alla ja toiset kaksi siinä vieressä jos satun enemmän pyörimään. Loput kaksi on jaloille.