Sorsien ruokkijat ja pussinsulkijat maassa

Anonyymi

Ei ole viisasta jättää kasaa metallisia pussinsulkijoita maahan koska eläimet voivat saada ne sisuksiinsa etsiessään ruokaa.

Siinä aavarannalla on koivujen alla roskis jonne ne voi laittaa.

Aavarannalla on myös isoja rottia omankin kengän vieressä törötti yksi kerran alle puolen metrin päässä ja oli iso pötkylä kenkäni kokoinen.

Toivottavasti tiedät myös mitä sorsillesaasyöttää vain pehmeää leipää ja syötä veteen. Toki ne rotatkin osaavat uida myös.

Mutta ne pussinsulkija roskikseen tai taskuun eikä maahan.

2

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutta myöskin myrskytuulet voivat viedä kaiken.....ihan kaiken. Tämän vuoksi muista äänestää!! SDP!

    • Anonyymi

      Miksi yleensä ruokkia eläimiä kaupungeissa ja taajamissa? Kyllä ne ruokansa löytävät ilman ihmistäkin. Tyhmät lintujen ja oravien ruokkijat aiheuttavat vain rottien lisääntymisen, joita sitten joudutaan myrkyttämään ja silloin myrkkyä saavat myös ne linnut ja oravat. Nämä höppänät eläintenruokkijat toimii siis kaupunkieläimistön mengeleinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      258
      5691
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5185
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4938
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      130
      2225
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      406
      1886
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      58
      1809
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1752
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1725
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      102
      1523
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      401
      1423
    Aihe