että kirjoittelu täällä riittää, enkä tarvitse edes ystävää elämääni. Tai sitten se johtuu siitä ettei ole jaksamista tutustua keneenkään. Ensin täytyy olla perusturvallisuudentunne omassa elämässä kunnossa.
Jospa on niin
Anonyymi
380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yritän kirjoitella mahdollisiman vähän täällä koska olen huomannut, että siinä ei ole mitään mieltä. Aina saa turpiin jollain tavalla tuntuu siltä, että ihmisiltä puuttuu täysin itsekontrolli vai mikä se saa käyttäytymään niin huonosti toista ihmistä kohtaan. Onko huonon käyttäytymisen takana pelkkää kateutta vai vihaa?
Täällä on miehiä joilla ei ole alkeitakaan käytöstavoista ja tuskin mitään kokemusta normaalista parisuhteesta, joka toimii ja jota voisi sanoa hyväksi suhteeksi.
Ystäviä ei ole koskaan ollut liikaa, ne vähätkin ovat kadonneet kuin savu ilmaan.
Kadoneet jonnekkin hiljaisuuteen, omaan rasittavaan elämäänsä.
Mutta ystävää en kaipaa sen tähden, että haluaisin tutustua häneen syvemmin.
Aika on kerta kaikkiaan väärä minkäänlaiselle lähemmälle suhteilulle.
Joskus sitä miettii, että tuleeko parempaa aikaa koskaan enää?
Elämä on ollut kovaa ja aiheuttanut paljon murhetta.
Täysin samaa mieltä aloiteen tekiän kanssa itsestänikin. Mitä hittoa teen täällä? Tapan aikaa,
Juuri näin. Lähinnä ajan tappamista tai sitä on tapojen orjaksi tullut.
Täältä sä et löydä mitään ystävyyttä, rakkautta et olenkaan.
Todellisessa elämässä suhteet kehittyvät, jos synkkää.
Pelkkä roska palsta, jossa ihmiset kiusaavat toisiaan.
En ole koskaan ymmärtänyt, että kuinka joku ihminen voi kaivata ihmistä jonka kanssa ei ole mitään yhteydenpitoa tai tutustumista ollut säännöllisesti.