Kokoomus jauhoi taas p**kaa

Kokoomuksen pinokkioilla kasvoi nenä jälleen kerran.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008302091.html
36121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat
  • Vaihtoehtoine totuus.

    Äänestä

Kepu ulos ja sassiin
Himoitsee virkoja Sote-byrokratiassa

Hjallis Harkimo ""nyt kepu näyttää valtapyrkimyksistä mallia siitä mitä tuleman pitää. Eduskunnasta pudonnut Timo V. Korhonen nousi Kainuun sote-johtajaksi yhdeksän tonnin kuukausipalkalla ohi kokeneempien johtajien ja ilman avointa hakua.
Kepu kyllä osaa. Ex-ministeri Kimmo Tiilikainen putosi eduskunnasta, nousi valtiosihteeriksi, ei valittu kotikuntansa Ruokolahden johtoon, mutta nyt hän on professori ja pääjohtaja.

Ja kyllä ne osaavat näitä poliittisia virkanimityksiä muutkin perinteiset puolueet""

Äänestä

Kokoomuksessahan on aina valehdeltu,sanottu vaan sitten kun valhe paljastuu että sori siitä!Ja mikä se kokoomuksen muka"talousosaaminen"on?Leikkauksia köyhille ja verohelpotuksia rikkaille.Ja tietenkin armahduksia talous rikollisille..

Äänestä
  • Kokoomuksen ”talousosaaminen” on pelkkää puhetta, näytöt puuttuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kokoomuksen ”talousosaaminen” on pelkkää puhetta, näytöt puuttuu.

    Leikataan lisää niin kyllä se siitä! Vai mitä? Näyttöjä löytyy mutta tietoa ei.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kokoomuksen ”talousosaaminen” on pelkkää puhetta, näytöt puuttuu.

    Kokoomus on hyvinvointivaltion täystuho puolue herra orpo, on tyypillinen kokoomuksen käppyrä ukko joka ei ymmärrä muusta kuin rikkaiden verohelpotuksien puolesta puhua

    Äänestä

Kaikkea kanssa

Äänestä

Paljon uutta

Äänestä

Vedätystä

Äänestä

Tusskin

Äänestä

Hätä

Äänestä

Vartoon

Äänestä

Hei, hänhän esitti ratkaisuja.

Äänestä

Alennetaan veroja.

Äänestä

Karsitaan palveluja.

Äänestä

Otetaan lisää lainaa.

Äänestä

Nostetaan maksuja.

Äänestä

Purukumi auttaa.

Äänestä

Tavat kestävät.

Äänestä

Tuemme ASOTEa

Äänestä

Luemme US

Äänestä

Ei kai

Äänestä

Kokkarit ovat syntyneet kultalusikka suussa..
Koskaan ei ole tarvinnut huolta huomisesta kantaa. Ei ne aivotkaan kehity. Raha tulee rahan luokse vaikka ei mitään osaakkaan. Miljardööri Dolald Trump tyhmä kuin saapas.

Äänestä

Populismi pursuaa poskia pullistaen.

Äänestä

Kokoomus on äärioikeistolainen riistoporvari puolue ei missään nimessä näitä paviaaneja pidä päästää valtaan

Äänestä

Joko taas

Äänestä

Onneksi paljastui.

Äänestä

Ykkösaamun vieraana lauantaina 29.1. 2022
kansantaloustieteen professori Markus Jäntti Tukholman yliopistosta.
https://areena.yle.fi/1-50971045

Kannattaa kuunnella asiantuntijaa, joka ei ole poliittisesti kallellaan.

Tulee vielä töllöstäkin tänään ennen puolta yötä;
su 30.1.2022 klo 23.45 Yle TV1

Äänestä
  • Vaikkakin toimittaja Vaaherkumpu kovastikin kallellaan kokkari-ideologiaan, niin asiantuntijaa ei saanut horjutettua, vaikka kovasti yrittikin,

    Äänestä

Voi ei

Äänestä

Ei voi

Äänestä

Kattia kanssa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kokoomuksen pinokkioilla kasvoi nenä jälleen kerran.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008302091.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu