Hei vetonaula hei

Kuules nyt, kun koitan vaan olla pilaamatta tätä lässynlässynlää...
10566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tuottaako se kovin suuria vaikeuksia sinulle?

Äänestä

Käsikirjoituksen mukaan vaan, nyt ei ole aika vetää hatusta mitään.

Äänestä
  • Milloin naimisiin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Milloin naimisiin

    tutkitaan vaan se esteettömyys ensin, jotenki rutsahtava fiilis, mikä on veriryhmä

    Äänestä

  • Joo, vedätyksillä ei ole yleensä kovin pitkää ikää ja yhtäkkiä on huonot housuissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo, vedätyksillä ei ole yleensä kovin pitkää ikää ja yhtäkkiä on huonot housuissa.

    Toimii mallikkaasti.

    Oot vaan vtun kade.😀🤙

    Ime vttua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toimii mallikkaasti.

    Oot vaan vtun kade.😀🤙

    Ime vttua.

    Kyllä jokainen järkevä ihminen tajuaa miehekkäät vedätyksesi hyvin, se on vaan eri asia viitsiikö ne puhua siitä ääneen.

    Äänestä

No niin ja nyt se totuus. Kun on se "flesh for fantasy", joka saa näitä palstoja toisinaan lukemaan... Se, jonka jälkiseuraamuksena, on aina hirveä ja syyllinen olo siitä riittämättömyydestä tässä sosiaalisessa kontekstissa. Se ei ole sun vikasi. Sä tarttet miehen ja niin se kuuluu ollakin, mutta mussa ei ole mitään miestä. Mulla on vain rauha silloin, kun ei tartte täällä kuvitella mitään. Älä odota mitään. Mene eteenpäin ja elä elämääsi, ja ole se loistava sinä joka olet. En ole sitä sulta koskaan kieltänytkään. Äläkä koskaan mieti mun kohdalla mistään henkilökohtaisesta. Älä muuta itsessäsi mitään. Pidä juuri se loistava attitude, joka sulla on. Se ei ollut sussa vaan mussa. Mutta ehkä sä myös muistat mut. Sillä jonain päivänä kuolleet heräävät henkiin, ja ehkä me silloin myös kohdataan. Pidä lippusi korkealla.

Äänestä

Mikä juttu tää on? Kauheen ahdistava ja surullinen kommentti. Kenelle osoitettu?

Äänestä

Järkyttävä määrä päihteitä. Tekemättömiä tekoja, tekemättömiä töita, turhamaisuutta ja tyhjiä päiviä. Syyllisyyttä, pelkoa ja inhoa, itsevihaa, itsesääliä, itsensäkusetusta, paniikkikohtauksia.... siinä se totuus nyt on. Ja vapaata riistaa. Ja me runoillaan ja runoillaan....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuules nyt, kun koitan vaan olla pilaamatta tätä lässynlässynlää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu