Sanna Ukkolassa, Markku Joki-Sipilä kertoo totuuden

Anonyymi

siitä kuinka juuri Yle ja hesari ovat kokoajan leimanneet persuja, aivan eri tavalla kuin muita puolueita. Ja tämähän pitää tosiaan paikkaansa.

28

193

    Vastaukset 28

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jokisipilä:

      "Perussuomalaisista esitetään valtamediassakin väitteitä, jotka muiden puolueiden tapauksessa mitä todennäköisimmin johtaisivat oikeustoimiin.", Jokisipilä kirjoittaa kirjassaan.

      Esimerkiksi syytökset puolueen rasismista Jussi Halla-ahon saamien tuomioiden johdosta ovat saaneet mediassa kohtuutonta huomiota.

      – Tällaista suhteellisuudentajua kaivattaisiin, koska esimerkiksi Halla-ahohan sai 50 päiväsakkoa kansanryhmää vastaan kiihottamisesta ja uskonrauhan rikkomisesta. Meillä on kilpailevien eduskuntaryhmien riveissä ihmisiä, jotka ovat saaneet ehdollisia vankeustuomioita eli syyllistyneet vakavampiin rikoksiin."

      • Anonyymi

        Onkos tämä Jokisipilä joku persuhörhö?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkos tämä Jokisipilä joku persuhörhö?

        Ei vaan vis-vahörhö, mutta puolustaa perussuomalaisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkos tämä Jokisipilä joku persuhörhö?

        Ei ole, vaan rehellinen tutkija.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole, vaan rehellinen tutkija.

        Rehellinen persu? Hehehheeehehheeeeeee


    • Anonyymi

      Hallituksessa istuu Kaikkonen joka on saanut EHDOLLISEN VANKEUSTUOMION.

      • Anonyymi

        Tynkkynen, HallaAho, Hakkaraisen Tepa ym. lukematon määrä persuja


    • Anonyymi

      Vasemmiston Silvia Modig, törkeä rattijuoppous, 80 päiväsakkoa.

    • Anonyymi

      Timo Harakka,ministeri hänkin, ehdollinen vankeustuomio.

    • Anonyymi

      Haavisto, ei syytettä laittomuuksista.

    • Anonyymi

      Ohisalon poliittiset virkanimitykset...

    • Anonyymi

      – Se maaperä, josta perussuomalaisten kannatus nousee, on hyvin heterogeeninen. He saavat kannatusta työväestöltä, työttömiltä ja viime vuosina myös yrittäjäväestön keskuudesta.

      Markku Jokisipilä sanoo, että puolueeseen yhdistetty natsimielisyys ja äärioikeistolaisuus ovat median ja monien tutkijoiden ylläpitämiä myyttejä, joilla ei ole todellisuuspohjaa.

      Jokisipilän mielestä ei ole pienintäkään epäselvyyttä siitä, etteikö perussuomalaiset kannattaisi suomalaista demokraattista järjestelmää.

      – Kyllä he ovat siihen sitoutuneita, niin kuin kaikki muutkin eduskuntapuolueet. He haluavat tuoda oman käden jälkensä politiikkaan nimenomaan näitä parlamentaarisia väyliä pitkin.

      Sanoo Jokisipilä.

      • Anonyymi

        Miksi persujen EU edustajat sitten kuuluvat venäjämieliseen äärioikeistoryhmään?


    • Anonyymi

      Sanna Ukkolan haastattelut Alfa TVllä ovat tällä hetkellä parasta, mitä kanavilta löytyy, huippuammattilainen.

      • Anonyymi

        Sanna on.jautaa.


      • Anonyymi

        Viihdyttävää katsottavaa tosiaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanna on.jautaa.

        Jokisipilä puhui ASIAA.
        On perehtynyt aiheeseen perusteellisesti,puolueettomasti, rehellisesti.
        Asenteellinen media sai kuulla totuuden omista toimistaan, jotka eivät ehkä täytä noita arvoja.


    • Anonyymi

      Valtamedia on sama kuin vihervasemmisto. Epäreilua.

      • Anonyymi

        Persujen mielestä KAIKKI muut ovat epäreiluja. Voi persua voi.


    • Anonyymi

      Siinäpä kaksi uhriutuvaa persua, joiden todellisuuden taju on hämärtynyt - eivät hahmoita yhdessä sovittuja rajoja.

      Kenties haluavat vain venyttää rajoja salliakseen kusipäisyyden.

    • Kaikkea se pelko teettää. Varsinkin ns. vanhat puolueet pelkäävät, että hyvävelisopimukset eli virastojen/hallitusten johtajapaikkojen jakaminen ei tule enää onnistumaan vanhan kaavan mukaan. Esim. Kela on keskustan, Opetushallitus demarien jne....... Vaan virkoihin palkattaisiin paras hakkija. Eikä myöskään vaatimustasoa koulutuksen osalta muutettaisi, niinkuin tehtiin, että Eva B Rkp.stä sai aikoinaan virkansa pelkällä ylioppilastodistuksella, kun ensin koulutuksen vaatimuksena oli alempikorkeakoulututkinto.

    • Anonyymi

      Kuka uskoo Ruplasipilän juttuihin?

      • Anonyymi

        Tuo on erittäin hyvä esimerkki siitä, millä tavalla persunvihaajan mielitauti ilmenee.

        Jos hyvin pätevä tutkija, arvostettu ja taustaltaan enemmänkin vasemmistolainen, päätyy tutkimuksissaan siihen etteivät kaikki persuista kerrotut kauhujutut pidäkään paikkansa.

        Muuttuu hän yhdessä sekunnissa persunvihaajan omassa todellisuudessa Rupla-Sipiläksi, natsiksi, tappajaksi ja vaikka pedariksikin jos halutaan.


    • Anonyymi

      Jos muiden puolueiden kuin ps edustajien saamat tuomiot nostettais julkisuuteen alkais hirvee melu että miksi, no siksi että kaikki samalle viivalle. Siellä on paritusta, ihmiskauppaa, lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä, huume juttuja, väkivalta tuomioita jne ja puolueet oli vasemmisto, vihreet, demarit, kokoomus, RKP jne.

      • Anonyymi

        Puhumattakaan persuista. Siellä on laumoittain tuomion saaneita.


    • Anonyymi

      Surullista, että RKP:n oikeistolaista sisarpuoluetta on tuolla lailla vedetty alta seilipaatin kölin riippumattomassa laatu-Ylessä.

    • Anonyymi

      Puolue on itse leimautunut populistiseksi. Tämähän pitää tosiaan paikkaansa että ero on suuri muihin puolueisiin verrattuna, He haluavat olla nimenomaan erillainen puolue, ja sitä he todella ovat vääristelyn ja valehtelun osalta.

    • Anonyymi

      Yle ja HS täynnä punikkiviheitä,
      yök

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1506
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1338
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      814
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      120
      771
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      62
      715
    6. 53
      691
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      549
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      286
      529
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      515
    Aihe