Kannattaisi varmaan ruveta miettimään palkan tasoa täälläkin kylässä,tuo vuokrafirmoihin ja keskenänne vakiintunut kymppi ei tahdo enään riittää. Voisi vielä enemmän hymyilyttää myös niitä jotka palkkaatte.
Hymyä huuleen ja tiukkoja vaatteita,hyvää syksyä.
Virtain yrittelijät
30
2442
Vastaukset
- Anonyymi
Sua on vedetty nenästä.
- Anonyymi
Lieneekö tuo palkkakartelli?
- Anonyymi
Kaivurimies tossa lehdessä ainoo yrittäjän näköinen👍
- Anonyymi
Varmasti onnellisin mies/nainen,yrittäjistä.
- Anonyymi
Kuka saa kympin, kuka kaks.
- Anonyymi
Ei ainakaan virroilla kukaan kahta.
- Anonyymi
Riippuu kielen väristä.
- Anonyymi
Ivallinen hymy noilla yrittäjillä,tulepas töihin saat 9€ tunnille.
- Anonyymi
Työvoimapula
- Anonyymi
Ennemmin peruspäivärahala.
- Anonyymi
Vuokratyövoimaa rajantakaa.
- Anonyymi
Työllistäjiä kai nekin on ja huolensa ja murheensa. Ei varmaan helppo ala. Puhalletaan yhteen.
- Anonyymi
Se oli viisaasti sanottu. Kolikolla on kaksi puolta.
- Anonyymi
Työllistäminen on eri asia kuin palkan maksu.
- Anonyymi
Monelle se kymppikin liikaa työsuorituksiin nähden 🦺
- Anonyymi
Aika monelle "tekijälle" se kymppikin liikaa...🏁
- Anonyymi
Aika monelle tekijälle kymppikin liikaa🏁
- Anonyymi
Kokeile maksaa vaikka se 14 eur tunti ,voit yllättyä.
Se on alinpalkka jolla tulee toimeen. Mieti sitä.
Toista vastauksesi sitten kolmesti. - Anonyymi
Miten siitä yllättyisi?
- Anonyymi
Talkooväellä teettäminen on edullista.
- Anonyymi
Yrittelijät ja olemisen sietämätön keveys.
- Anonyymi
10 e on kova sana virratin palkkaluokassa,harmi jos saa vähemmän.
Minulle tarjottiin metalliverstaassa 8,90 virtoissa. Jos on noin köyhä kannattaisi yrittely lopettaa. - Anonyymi
Jännittää kuka on seuraava virtain yrittelijä vähä niinkun kummelissa ladojen kokoontumisajo.
- Anonyymi
joku yritteliäiden hallituksen jäsen tai ainakin heidän hyvä sukulainen....
- Anonyymi
Lehtikirjoituksen mukaan palkkaa kun pienennetään ja irtisanomista helpotetaan niin saadan hyviä työntekijöitä yrityksiin.
- Anonyymi
Kun tuota Virtain katukuvaa katselee tuntuu siltä ainakin näin marraskuussa että, täällä on yrittelyt yritetty.
- Anonyymi
Kivijalka kaupat vähissä joka paikassa... Kaikki tilaa tavaransa netistä jos et sattunut tietämään!?
- Anonyymi
Virrat on juhannuskaupunki sanan todellisessa merkityksessä. Muulloin täällä ei ole ketään...
- Anonyymi
Tilaa netistä vaan.köyhä.
- Anonyymi
Päätettiin juhlistaa vuoden yrittelijää,onnea.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1956721SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1943446Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263209"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1652160Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401727SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?851687Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161424Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141056- 114918
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii16905