ja tavallaan uskon vieläkin. Jotain meni pieleen, näytit vihreää valoa, minkä luulin merkiksi, mutta olikin ilmeisesti vain kevyttä ajanvietettä.
Huomasinhan minä, mutta en uskonut tuolla tavalla, hyväuskoinen kun olen.
Nainen, uskoin hyvää
21
645
Vastaukset
- Anonyymi
Samalla tavalla voisin kirjoittaa yhdelle miehelle. Ei oo helppoo. Ja kun näkee kyseistä miestä kuitenkin viitenä päivänä viikossa ohimennen.
- Anonyymi
Sitä tottuu olemaan omillaan niin vahvasti, ettei enää älyä minkäänlaisia vihreä, puna, lila, musta, valkoinen valomerkkejä. Ehkä sinkkuus jatkuu siitä syystä.
Pitkän polun yksin kulkeneena ei enää edes tohdi ottaa riskiä ja nolata itseään missään tilanteessa.
Aloitus on hyvä esimerkki siitä ettei siitäkään voi sanoa puhutaanko liikenteestä vai suhteista.- Anonyymi
Tämä oli lähestulkoon, kuin omasta kynästä.
- Anonyymi
Mitä sinä nyt siellä höpiset? Kuka olet?
- Anonyymi
Houreita. Niinpä. Niitähän tässä on ilmassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Houreita. Niinpä. Niitähän tässä on ilmassa.
Et ollut mitään vain ajanvietettä. Et koskaan. Olet tärkein.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et ollut mitään vain ajanvietettä. Et koskaan. Olet tärkein.
Yhteen väliin en ollut edes ajanvietettä.
Ehkä hyödyllinen hölmö vain. Kuultua ja koettua.
- Anonyymi
Vihreä valo loistaa edelleen 🟢
- Anonyymi
Ainahan se jollekin loistaa.
- Anonyymi
Hänen vastarintansa oli
sydämen myötäistä.
Ääni tuskin kuiskausta
kovempaa, mutta sanat
niin lempeitä, että
ne osuivat ja lujaa.
Ravistelivat ydintä. (S. Jussila)
Etsin. Löysin.
Tajusin. Petyin. Ymmärsin. Rakastin...
Omassa elämässäni ei kukaan läheinen ole kevyttä ajanvietettä.. Eikä kukaan muukaan.
Et sinäkään koskaan.- Anonyymi
Ihmisiä menee ja tulee. Siinähän olen muiden joukossa mennyt. Kyllä siihenkin tottuu.
- Anonyymi
Hieno runo ja ihania sanoja. Samat sanat voisin sanoa eräälle henkilölle.
- Anonyymi
Milloin tämä tapahtui?
- Anonyymi
Milloin ei?
- Anonyymi
Viime vuosien aikana.
- Anonyymi
höhö höhpö
- Anonyymi
Mitä tapahtui?
- Anonyymi
Liikennevalomies jäi valoihin.
- Anonyymi
Siihen merkkiin piti tarttua. Ei kai sopinut.
- Anonyymi
En tiedä kenelle on, mutta toivottavasti kukaan ei palstan kirjoitusten perusteella usko mihinkään. Minulle merkitsee vain se mitä muualla tapahtuu, tai ei tapahdu. Menneet ovat menneitä ja ne on unohdettu, samoin kuin ihmiset. Jossain vaiheessa elämää olisi mukava löytää kumppani, mutta ensin oman elämän asiat kuntoon.
- Anonyymi
Et tehnyt liikettäkään mun eteeni. En jaksa tehdä kaikkea työtä? Olisinko suhteessakin se joka tekee kaiken työn?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33666SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933589Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283320Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713291Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202166Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311496
- 321451
- 861345
- 151303