Liikenneympyrä

Anonyymi

Muistaako kukaan, kuka se ajoi Osuuspankin kohalla olevan liikenneympyrän kumoon parisen kesää sitten? Toverin kanssa tässä sottasimma jäikö siitä joku kiinni vai ei.

14

2164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      no voi hyvänen aika.

    • Anonyymi

      Jäihän siitä joku gangsteri, oli peljoittavimpia rikoksia miesmuistiin kunnassamme!

    • Anonyymi

      Kahtelihan ne Mendin työntekijät sitä kun entinen kunnan työntekijä rysäytti sinisellä wolkkarillaan siihen kännispäissään. Kysele niiltä!! Kummasti hävis sen yön aikaan wolkkari katukuvasta ja tuli Kia tilalle.

      • Anonyymi

        Eiköhän ne siivoa välillä


    • Anonyymi

      Entäpä jos se olisikin ajanut jonkun lapsen päälle, eikä liikenteenjakajaan, eikä kukaan ilmoitusta tehnyt. Mites sitten olisi suu pantu? Jossiteltu, että olisi pitänyt ..

    • Anonyymi

      Seuramies Taavi oli ajanut. Näin kertoivat Nurmeksen hevosmiehet. Abdullah oli ollut kartanlukijana.

    • Anonyymi

      Mitäs tuota itkemään, jos korvannut vahinkonsa. Tai sitten mennyt debit ja credit sekaisin..

      • Anonyymi

        Onhan teillä siellä itä-rajalla tuoreempiakin "julkkiksia". Mitä näitä vanhoja kaivelemaan.


    • Anonyymi

      Hahaa millä rahalla? Ai sossun varoilla?

    • Anonyymi

      Nyt on juoruista pulaa, kun pitää vuosia vanhoja kolareita repostella.

      • Anonyymi

        Joo, hittoon vanhat ja nyt eletään tässä, ilomantsissa nainen kännissä ajellu varokaa jalankulkijat jotta ette jää auton alle t. Jalankulkija


    • Anonyymi

      Eikös se tiellä ajellu tämäkin kuski? Kunnes mutkat meni suoraks. Taitaa olla jollain hampaankolossa jotain hänelle.

    • Anonyymi

      Ilomatsissa ollut joskus kolari? Woww!!!

    • Anonyymi

      Lieksan Juan ja Sabarmento karttureina ja Pete ratissa. Tolpat yks kerrallaan kilkkaa kun nää on auton ratissa. Kävelin nesteeltä vapolle yksi ilta niin kompastuin tiehen kun he olivat revitellyt pitkin kylän raittia... Miksi ei teitä aurata? Ja jos jollakin tietoa missä tämä kolmikko liikkuu niin poliisille saa ilmoittaa. Rikos nimikkeenä laiton teiden paakkuuntaminen.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1897
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1832
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1365
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1181
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1134
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      805
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      677
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      660
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      647
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      596
    Aihe