Muistaako kukaan, kuka se ajoi Osuuspankin kohalla olevan liikenneympyrän kumoon parisen kesää sitten? Toverin kanssa tässä sottasimma jäikö siitä joku kiinni vai ei.
Liikenneympyrä
14
2127
Vastaukset
- Anonyymi
no voi hyvänen aika.
- Anonyymi
Jäihän siitä joku gangsteri, oli peljoittavimpia rikoksia miesmuistiin kunnassamme!
- Anonyymi
Kahtelihan ne Mendin työntekijät sitä kun entinen kunnan työntekijä rysäytti sinisellä wolkkarillaan siihen kännispäissään. Kysele niiltä!! Kummasti hävis sen yön aikaan wolkkari katukuvasta ja tuli Kia tilalle.
- Anonyymi
Eiköhän ne siivoa välillä
- Anonyymi
Entäpä jos se olisikin ajanut jonkun lapsen päälle, eikä liikenteenjakajaan, eikä kukaan ilmoitusta tehnyt. Mites sitten olisi suu pantu? Jossiteltu, että olisi pitänyt ..
- Anonyymi
Seuramies Taavi oli ajanut. Näin kertoivat Nurmeksen hevosmiehet. Abdullah oli ollut kartanlukijana.
- Anonyymi
Mitäs tuota itkemään, jos korvannut vahinkonsa. Tai sitten mennyt debit ja credit sekaisin..
- Anonyymi
Onhan teillä siellä itä-rajalla tuoreempiakin "julkkiksia". Mitä näitä vanhoja kaivelemaan.
- Anonyymi
Hahaa millä rahalla? Ai sossun varoilla?
- Anonyymi
Nyt on juoruista pulaa, kun pitää vuosia vanhoja kolareita repostella.
- Anonyymi
Joo, hittoon vanhat ja nyt eletään tässä, ilomantsissa nainen kännissä ajellu varokaa jalankulkijat jotta ette jää auton alle t. Jalankulkija
- Anonyymi
Eikös se tiellä ajellu tämäkin kuski? Kunnes mutkat meni suoraks. Taitaa olla jollain hampaankolossa jotain hänelle.
- Anonyymi
Ilomatsissa ollut joskus kolari? Woww!!!
- Anonyymi
Lieksan Juan ja Sabarmento karttureina ja Pete ratissa. Tolpat yks kerrallaan kilkkaa kun nää on auton ratissa. Kävelin nesteeltä vapolle yksi ilta niin kompastuin tiehen kun he olivat revitellyt pitkin kylän raittia... Miksi ei teitä aurata? Ja jos jollakin tietoa missä tämä kolmikko liikkuu niin poliisille saa ilmoittaa. Rikos nimikkeenä laiton teiden paakkuuntaminen.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2463342Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3642992Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,202008Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651788Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591662MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4851429Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414