En minäkään Katrien lapsen isänä avaisi, jos tilin käyttöoikeus olisi myös äidillä joka houkuttelee ihmisiä pelaamaan rahansa jossain kusisessa nettikasinossa . Jos Katrie ei pysty ulosottovelkojensa takia avaamaan lapselle itse pankkitiliä, voi olla ihan hyväkin ettei sitä tee kukaan muukaan hänen puolesta. Maailman vanhin ulosottovelallisten kikka lasten nimissä huseeraaminen, joten pysy tiukkana Katrien lapsen isä, kuka ikinä oletkaan.
Miksei Katrie Daler avaa itse lapselleen pankkitiliä?
18
2014
Vastaukset
- Anonyymi
Pankkitilin avaamiseen tarvitaan tänä päivänä molemmat huoltajat, yksin ei voi toinen lapsen pankkiasioita hoitaa. Mutta mikään ei estä avaamasta itselleen tiliä, johon säästää lapselle - henkilökohtaisen tilin ehtii avata myöhemminkin.
- Anonyymi
Onko tämä se joka seurusteli Ranta-ahon kanssa ja nyt julkaisi kuvia miehestään jonka selässä luki Cannonball tai jotain.
- Anonyymi
Joo. Cannonball rikollinen. Asuvat jo yhdessä. Ja lapsi samassa huushollissa. Katrie pelaa uhkapeliä, mainostaa niitä. Sekä Insta täynnä sen poseerauskuvia vähissä vaatteissa. On siinä meillä äidin malli!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo. Cannonball rikollinen. Asuvat jo yhdessä. Ja lapsi samassa huushollissa. Katrie pelaa uhkapeliä, mainostaa niitä. Sekä Insta täynnä sen poseerauskuvia vähissä vaatteissa. On siinä meillä äidin malli!
Millainen äidin malli sinä olet, haukut täällä päivät pitkät tuntemattomia henkilöitä.Jos mainostamassa pelejä ,ei se sitä tarkoita et hän niitä itse pelaisi.On nykyisin ambulanssin esi hoitaja ja kunnon työ on naisella, vaikka raskas ja kolmevuoro työ onkin.
- Anonyymi
Näin kerran Katrien ajamassa lanssia ja hänellä oli työparina joku nuori mies. Olivat kummatkin hyvin vaivaantuneen oloisia, että semmonen mukava työpäivä edessä. Vaivaantuneena siinä sitten työpäivä menee. Se nuori mieskin olisi ennemmin tahtonut varmaan miehen työpariksi.
- Anonyymi
Voi hyvänen aika, olipa toikin taas älynväläys ja vielä piti siitä viesti kirjoittaa .
- Anonyymi
Jokaisella lapsella täytyy olla oma tili johon vanhemmat Ei pysty koskemaan, jonne menee lapsilisät sun muut silloin lapsena. Minullakin oli.
- Anonyymi
Kaikki vanhemmat eivät pysty säästämään lapsilisiä vaan ne on arkisessa käytössä.
- Anonyymi
Ja taas täysin perätöntä juttua. Lapsilisä maksetaan äidille, isälle tai muulle henkilölle, kenen huollettavana lapsi on.
Vasta 15-vuotiaalle lapselle voidaan lapsilisä maksaa itselleen, jos esim. opiskelee muualla.
Vanhemmat voivat tietysti siirtää lapsen tilille lapsilisän, jos niin haluavat, eivätkä tarvi sitä lapsen kustannuksiin.
- Anonyymi
Katrie on oikein ystävällinen ja juuri sopivan ammatin itselleen on valinnut.Töitä on meidän kaikkien tehtävä, ei ole tarkoitus et elettäis vain yhteiskunnan elättinä koko elämänsä ajan.
- Anonyymi
Hienoa että tekee töitä ja maksaa toivottavasti myös ulosottovelat pois. Ulkomaisten nettipelien vaikuttajamarkkinointi on kuitenkin kiellettyä.
- Anonyymi
Jos on yhteishuoltajuus ei tiliä voi avata yksin. Ymmärrän kyllä isää että on nihkeä asian suhteen. Mäkin olisin jos mun ex seukkaisi rikollisjärjestöön kuuluvan tyypin kanssa!
- Anonyymi
Miksi se hakee rikollisia? Onko sillä renttu syndrooma? Tää nykyinen Cannonball on hyvin epäilyttävän ja kyräilevän näköinen. Ei hymyn häivää...pelkääköhän jotain, jos ei puhtaat jauhot pussissa. Ja Katrien on halvan näköinen keikistellessäön filtteröidyissä kuvissa laittais nyt kunnon vaatteet
päällensä !!! - Anonyymi
Tiliä avatessa määritellään myös kuka sitä voi käyttää: Vain äiti, vain isä tai ainoastaan molemmat yhdessä.
- Anonyymi
Makunsa kullakin mutta mä en pidä häntä kasvoistaan mitenkään kauniina. Todella ruma nenä ja huulet täytetty todella rumasti. Nenä ja huulet yhdessä 😱
- Anonyymi
Katrie juuri tyypillinen tyrkky, rumasti muotoiltu hänen naamansa, siis liikaa täytettä huulissa (nenä osuu huuliin). Luonnostaan lauta (nykyään silarit), ylileveät reidet ja takamus... y ö k ;(
Voihan tuo Karie itse avata tilin lapselle, jos haluaa. Kuka tai mikä taho sen kieltää?
- Anonyymi
Fiksut vanhemmat kyllä avaavat oman tilin kyllä lapsilleen .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37551Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t216500Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492- 49487