Suomen eniten myyty dildo on Jelly, joten lienee sopivan kokoinen naisille. KYSYMYS:onko jelly sinun mielestäsi ,isompi/pienempi/kuin normaali penis? Myös muun merkkisen dildon omistaja vois vastailla ja kertoa dildon merkin.
Jellyn koko
utelias
32599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yhtään jellyä ei ole, muita kylläkin. Merkkiä en muista yhtään, onhan noita ollut aika montakin. Ja edelleen kolme.
Ekana ostin ladyfingerin, se on kaikista pienin. toimii lähinnä klittakiihottimena, muovisen sileän pinnan vuoksi. Viimeisin ostos on strap-on, joka taas on niin paksu etten sitä halua käyttää ollenkaan.
Välineen pituudella ei niinkään ole väliä, ylimääräisen voi jättää ulos;) Suurinosa on mun makuun liika paksuja, ei nyt ole viivotinta tarjolla niin hankala mittailla... ehkä joku 3 sentin halkaisija... varmaan aika moni tietää suurinpiirtein kuinka paksuja keskiverto dildot on. Jellyt tietysti joustaa, taipuu, mutta itsellä on vaan näitä motorisoituja versioita. Ne sitten tuntuu oikeastaan liika kovilta kun eivät yhtään muotoudu, siksi ei tartte olla kovinkaan paksu.
Seuraavaksi aion ostaa sellaisen, missä on epätasaisempi pinta, tai sitten päälle laitettavan silikonitupen, jossa nystyjä.
kai sitä voi käyttää liukuvoiteita jos muuten ei luista? Olis ainakin mielyttävämmän tuntuista?
Olen käyttänyt. Ei niitä "kuiviltaa" haluakaan käyttää.