K o r o n a

Korona tuli jäädäkseen,turha yrittää selvitä koronatartunnasta ilman rokotusta,ennemmin tai myöhemmin jokainen sairastaa halusi sitä tai ei.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suuri on usko ettei korona tartu niihin jotka ei ota rokotusta, tuhkarokkoa vastaan on rokotettu kaikki lapsena

Äänestä
  • Hallelujaa profeetta on puhunut.
    ps. lopusta puuttu ´´aamen´´

    Äänestä

Eli rokotuksista huolimatta taudit tarttuu

Äänestä
  • Rokottomattominen keskuudessa. Totta.

    Äänestä

Itsetuhoinen ei halua rokotusta siinä perustelu

Äänestä
  • Mutta miksi nämä rokottamattomat ovat oikeutettuja saamaan mm tehohoitoa kun samanaikaisesti jonossa paljon ihmisiä jotka mm odottavat kiireeellisä laikkaushoitoa.
    Tämän ongelman kanssa mm Helsingin seudulla ollaan kusessa. 1 coronatehohoitopotilas vie 3 muun hoitoa tarvitsevan resurssit.
    Jotain tarttis tehdä? Ja varmasti kohta jotain hoitolinjauksia joudutaan tekemään...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Korona tuli jäädäkseen,turha yrittää selvitä koronatartunnasta ilman rokotusta,ennemmin tai myöhemmin jokainen sairastaa halusi sitä tai ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu