Nuilla eloviherpiipertäjillä on sentään toivoa kasvaan kunnon aikuisiksi ja Suomen rakentajiksi. Olihan Walroosikin nuorena viherpunikki, mutta kasvoi kunnon porvariksi. Persupulueen elämänkoululaisilla kaikki on taas menetetty. Ei keski-ikäsistä yhteiskunnan eläteistä ole enää mitään hyötyä yhteiskunnalle.Pelkkåå kulua sos.viranomaisille ja oikeuslaitokselle
Persut vs.viherpiipertäjien tulevaisuus
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sosialisti ja porvari hyötyy hyysättävistä, siksi ei tukiverkkoa poisteta.
Mitäs ne porvarit mahtaa hyötyä kotimaisista hyysättävistä elämänkoululaisista. Nehän on pelkkå menoerä ja riesa.
Aloittaja on varmasti oikeassa. Nuoret, joilla on suuret ihanteet ja tavoitteet nuoruudessaan, ovat ja tulevat olemaan yhteiskunnan luotettavimpia kansalaisia. Nuoret, joilla ei ole muuta kuin kritiikkiä kerrottavanaan, suunnistavat todennäköisimmin vain oman edun tavoitteluun.
porvari kuin demari hyötyy joutoväen asumisesta asumistukien muodossa .
Pelkkä elämänkoululainen olet itse, joka luulet että olet kasvanut aikuiseksi. Mutta kyllä tuosta tekstistäsi käy ilmi todellinen henkisen kehityksen asteesi.
Eikö faktat miellytä?