Ketä ja minkä ikäisiä ovat nämä eripuolilla Lempäälää mellastavat pahantekijä nuoret.
Ilkivalta jatkuu Lempäälässä
Anonyymi
101522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyttää ikkunasta ja mene kysymään nimet vanhus
Ei näy meirän ikkunasta muuta kuin peltoja. Enkä ole vanhus vaan parhaassa työiässä, enkä viitsisi veroina maksella näiden homehtuneiden munasolujen toimia ja tekemisiä.
Viilaa vielä kieltä että et paljastu :)
Mitä tarkoitat puhu perkele selvää suomea. Pahanteko ei pitäisi olla vanhempienkaan ylpeys. Huumeita käyttävät ja sekoilevat. Pitäisikö veroina maksaa vielä pahantekemiset. On kuitenkin maksettu päivähoidot, esikoulut, koulut ja terveudenhoito, pitäisi saada edes heiltä vastineeksi kunollinen käyttäytyminen.
Ne ovat jotain elämän kolhimia syrjäytyneitä.
Ei tarvitse kuin lukea aikuisten omilla nimillään kirjoittamia barbaarisia törkypuheita sosiaalisesta mediasta voidakseen valistuneesti arvata, kenen lapset saattaisi olla kyseessä. Käytös on selvästi kotona opittua.
Vähiten lypsävä lehmä huutaa eniten.
Jos poliisinpuukottaja istuu vaikka 50 kuukautta tuomiostaan 5tonnia
kuussa kulut on 250 000 ja sen jälkeen eläkekelasta koko elämän työttömänä
niin
tänne kannattaa ottaairakilaisia muuten ei Suomi lähde nousuun
Sinä maksat, veroissa tai etujen leikkauksissa, sairasjonoissa, joku voi tauteina tai hengelläänkin. Tampereen yliopistossa Marinin matutuonti maksetaan potkuina
14 miljoonaa säästöä tarkoitaa siis 215 miestyövuotta poispotkittavia eli noin 700 matuvuotta sisäänotettavaa matua kun kulut ovat 20 000 euroa vuodessa matua kohden kun tauteja rikoksia ja asunnon hankintaa ei oteta lukuun
Voidaan siis tuoda 700 matua elämään tänne sossuun Kela-kortilla, kun 215 annetaan potkut Tampereella nyt
Tampereen yliopiston yt-neuvottelut päättyivät: henkilöstö ei saanut vastauksia kysymyksiinsä, työnantaja on toista mieltä Tampereen yliopiston yhteistoimintaneuvotteluiden tavoitteena on vähentää 215 henkilötyövuotta. Neuvottelut alkoivat syyskuun puolessavälissä.
Olen ollut joskus yliopistilla puolitoistavuotta töissä. SInä aikana huomasin itsekin henkilöstön kyvyttömyyden/ haluttomuuden , johtotasoa myöten. Valtion hallinnossa tutuksitullut kiusaaminen, kuppikuntaisuus, välistäveto yms oli jokapäiväinen ilmiö. Ei ihme, että maa on tallainen " persläpi" jossa kaikki käyttää hyväkseen heikompaa, vammaista, lasta, vanhusta. Ei hyvältä näytä myöskään poliittisten päättäjien tekemiset, pitävät "perseikää" avoinna jätteen tulla ja tuhota kaiken.